Чи шкідливо відбілювання зубів: краса не на шкоду

загрузка...

Відбілювання зубів стає все більш звичайною і популярною процедурою. Хтось відбілює зуби вдома, хтось звертається до професіоналів. Однак, як і у всього доброго та корисного, у відбілювання зубів є зворотні сторони. Люди, відбілюючі зуби тим або іншим способом, стикаються з різними ускладненнями, від незначного подразнення до сильної болі.

Якими можуть бути наслідки

Наприклад, для відбілювання зубів у домашніх умовах найчастіше використовуються фрукти і ягоди — містяться в них кислоти мають отбеливающими властивостями. Таке відбілювання може дати хороший ефект, однак кислоти, особливо при частому використанні, роз’їдають зубну емаль, і зуби після таких процедур можуть виглядати гірше, ніж коли-небудь. Особливо небезпечно чистити зуби відразу після відбілювання домашніми засобами. Після того, як протягом певного часу на неї впливала кислота, емаль стає м’якою і вразливою, і зубна щітка, а також міститься в зубній пасті абразивну речовину можуть легко пошкодити її. Сода, популярний інгредієнт багатьох домашніх засобів для відбілювання зубів, також може викликати пошкодження емалі.

Тривале застосування безрецептурних засобів для домашнього відбілювання зубів може стати причиною сильного роздратування зубів і ясен. Містяться в таких продуктах хімічні речовини, наприклад, перекис водню, для досягнення бажаного результату необхідно використовувати з правильною концентрації і в строго визначеному фахівцями кількості. Багато людей, однак, не звертають особливої уваги на рекомендації, що може призвести до серйозних наслідків. Крім подразнення ясен, це може викликати підвищену чутливість зубів до холодних і гарячих напоїв. Проковтування засобів для відбілювання зубів викликає нудоту, блювоту і печіння в черевній порожнині, тому потрібно дотримуватися максимальної обережності, відбілюючи зуби в домашніх умовах.

В ході недавнього дослідження було встановлено, що вплив перекису водню може стимулювати розвитку раку мови. У дослідженні брало участь лише 19 осіб та отриманої інформації недостатньо для остаточних висновків. Тим не менш, вчені припускають, що перекис водню вивільняє вільні радикали, канцерогенні властивості яких давно відомі.

Професійне відбілювання зубів безпечніше, однак і воно може викликати такий побічний ефект, як тимчасове підвищення чутливості зубів до крайніх температур. Більш серйозні побічні ефекти професійного відбілювання зустрічаються вкрай рідко.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.