Чи шкідлива японська дієта для організму: результати досліджень

загрузка...

Багата рибою японська дієта може містити в собі таємницю здорового серця: омега-3 поліненасичені жирні кислоти, що знаходяться в рибі, виявляється, запобігають закупорку артерій.

Якщо ви намагаєтеся вивудити способи зниження ризику серцевих захворювань, ви можете почати з дієти багатою морепродуктами, яка є звичайною справою в Японії. Згідно новому дослідженню, постійно вживання в їжу тунця, сардин, лосося і іншої риби захищає японських чоловіків від закупорки артерій, незважаючи на інші чинники ризику для серцево-судинної системи.

Японія проти США

Дослідження, опубліковане 5 серпня 2008 року в випуску журналу Американського коледжу кардіології (JACC) припускає, що захист виходить від омега-3 жирних кислот, які удосталь містяться в жирній рибі. У першому міжнародному дослідженні подібного роду, дослідники виявили, що в порівнянні з літніми білими чоловіками або американцями японського походження, що проживають в Сполучених Штатах, в крові японських чоловіків, що проживають в Японії, рівень омега-3 жирних кислот в два рази більше — це відкриття було незалежно пов’язано з низьким рівнем захворювань атеросклерозом.

Смертність від ішемічної хвороби серця в Японії завжди була напрочуд низькою. Дослідження демонструє, що дуже низькі показники розвитку ішемічної хвороби серця серед японців, що проживають в Японії, може бути пов’язано з постійним вживанням риби.

Японці їдять приблизно 85 грам риби щодня, в середньому, в той час як типові американці їдять рибу, можливо, два рази на тиждень. Дієтологічні дослідження показують, що вживання омега-3 жирних кислот, що містяться в рибі, в середньому становить 1,3 грама в день в Японії, у порівнянні з 0,2 грамами в день в Сполучених Штатах.

Більш ранні дослідження показали, що у японських чоловіків значно менше рівень накопиченого в артеріях холестерину в порівнянні з білими чоловіками, що живуть у Сполучених Штатах — незважаючи на схожі показники вмісту холестерину в крові та артеріального тиску, аналогічні темпи розвитку цукрового діабету і набагато більш високий рівень куріння сигарет. Неясно, однак, чи допомагають японським чоловікам сильні гени, раціон харчування з високим вмістом риби або який-небудь інший фактор.

Дослідження ERA JUMP

Щоб відповісти на це питання, дослідження ERA JUMP (електронно-променева томографія, оцінка факторів ризику серед японських і американських чоловіків, що народилися в період після Другої світової війни) включило в себе 868 випадково вибраних чоловіків у віці від 40 до 49 років. З них 281 були японськими чоловіками їх Кусацу, Сіга, Японія; 306 були білими чоловіками з округу Оллегені, штат Пенсільванія, і 281 були третього або четвертого покоління японо-американських чоловіків з Гонолулу, Гаваї.

Всі учасники дослідження пройшли медичний огляд, заповнили анкету про способі життя, а також зробили стандартні аналізи крові для оцінки здоров’я серцево-судинної системи. Лабораторні тести також виміряли загальний вміст в крові жирних кислот і омега-3 жирних кислот, які надходять з риби (зокрема, ейкозапентаєнової, докозагексаєнової і докозапентаеновой кислот).

Крім того, дослідники використовували дві методики для вимірювання рівня накопичення холестерину в артеріях. Під час першого тесту за допомогою ультразвукових хвиль була виміряна товщина стінок сонних артерій в області шиї, цей тест, відомий як вимір товщини комплексу інтима-медіа (ТІМ). Під час другого тесту за допомогою електронно-променевого КТ сканера вимірювалися відкладення кальцію, або «згустків» холестерину в артеріях серця, цей тест, відомий як тес на визначення кальцифікації коронарних артерій (ККА). Обидва тест було проведено для виявлення людей з високим ризиком серцево-судинних захворювань.

Було виявлено, що загальний рівень жирних кислот був однаковим у трьох групах, але відсоток вмісту отриманих з риби омега-3 жирних кислот був в два рази вище у японських чоловіків, що проживають в Японії (9,2%), у порівнянні з білими чоловіками (3,9%) і японо-американськими чоловіками (4,8%), проживають в Сполучених Штатах.

Дослідники також виявили, що рівень захворювання атеросклерозом був однаковими серед японо-американських і білих чоловіків, але помітно нижче у японських чоловіків, що проживають в Японії. Середній ТІМ був на 37 мкм менше у японців, ніж у білих чоловіків того ж віку, і сердечнососудистие фактори ризику були прийняті до уваги, в той час як середня різниця з поправкою на ризик у японських і білих чоловіків з позитивними тестами ККА склала 11 відсотків. Обидва пробілу були дуже значними, але став статистично незначущими, коли були прийняті до уваги відмінності в омега-3 жирних кислотах.

Дослідники також відзначили, що у японських чоловіків, що проживають в Японії, значення ТІМ знижуються, в той час як рівень омега-3 жирних кислот збільшується, ця зворотній зв’язок виявилося статистично значущою. Цей зв’язок між рівнем омега-3 жирних кислот і ТІМ залишалася значною навіть після поправки на традиційні фактори ризику серцево-судинних захворювань. (Серед японських чоловіків значення ККА також знизилися, а омега-3 жирних кислот підвищилися, але зв’язок не була статистично значущою).

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.