Чи небезпечно лікування зубів під час вагітності — основні правила

Профілактичні огляди у стоматолога і стоматологічна чищення зубів під час вагітності не тільки абсолютно безпечні, але і рекомендовані лікарями. Підвищення рівня гормонів під час вагітності може викликати кровоточивість, пухлина ясен і, в кінцевому підсумку, привести до інфекції, і тільки своєчасний візит до стоматолога допоможе уникнути захворювань зубів і порожнини рота (наприклад, парадонтиту), які можуть, у свою чергу, викликати ускладнення вагітності.

Будь-які процедури лікування зубів — заповнення тріщин в емалі, лікування карієсу, установку коронок — необхідно виконувати відразу ж після виявлення проблеми, щоб знизити ризик інфекції. Найкраще подбати про стан здоров’я зубів заздалегідь — до вагітності. А під час вагітності ідеальним часом для лікування зубів вважається другий триместр. У третьому триместрі лікування зубів краще відкласти до періоду після пологів, проте проблеми, які потребують термінової стоматологічної допомоги, наприклад, необхідність видалення зубного нерва або зуба повністю — слід вирішувати відразу ж. Процедури естетичного характеру, наприклад, відбілювання зубів, необхідно відкласти до післяпологового періоду, щоб не піддавати дитину навіть мінімального ризику.

Безпека

За великим рахунком, будь-які процедури лікування зубів під час вагітності безпечні: препарати, що застосовуються для анестезії, не роблять ніякого негативного впливу на розвиток дитини. Навіть лідокаїн, найчастіше застосовується для місцевого знеболювання при лікуванні зубів, безпечний для дитини, хоча і здатний проникати крізь плацентарний бар’єр. Якщо при лікуванні зубів ви відчуваєте сильний біль, не варто відмовлятися від додаткового знеболення.

У деяких випадках після лікування зубів стоматолог може призначити антибіотики для лікування інфекції або її профілактики. Антибіотики групи пеніцилінів, амоксицилін, кліндаміцин приймати під час вагітності безпечно.

Настільки ж безпечні при лікуванні зубів і рентгенологічні дослідження, часто передують стоматологічні процедури. Дози опромінення, яку організм вагітної жінки отримує за одну діагностичну процедуру, недостатньо для того, щоб заподіяти будь-якої шкоди розвивається плоду.

Основний розвиток органів плоду триває протягом першого триместру, тому на ранніх термінах вагітності від лікування зубів, що вимагає рентгенологічної діагностики, краще відмовитися. Якщо лікування зубів потрібно в третьому триместрі, звичайно процедуру відкладають до народження дитини.

Як лікувати зуби

 • Щоб уникнути необхідності відвідування кабінету стоматолога, під час вагітності потрібно стежити за здоров’ям зубів: правильно харчуватися, чистити зуби двічі на день, користуватися зубною ниткою
 • Чи не термінові стоматологічні процедури краще відкласти на другий триместр вагітності або період після пологів — зрозуміло, якщо це можливо
 • Будь естетичні процедури типу відбілювання зубів необхідно відкласти на період після пологів
 • Профілактичні огляди у стоматолога рекомендується робити кожні кілька місяців під час вагітності — це допоможе уникнути розвитку небезпечних захворювань зубів і порожнини рота
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.