Чи можна завагітніти за день до місячних?

У природі все так хитро влаштовано, щоб життя обов’язково тривала. І не дивуйтеся тому, що жінка може завагітніти в будь-який день, не залежно від того, як ретельно вона вважала дату овуляції яйцеклітини.

Ті пари, хто задають питання, чи можна завагітніти за день до місячних, напевно, користуються і вірять в календарний метод і вираховують наступ овуляції. Згодна, в нормі вона повинна бути десь за 2 тижні до місячних. І якщо враховувати, що вийшла з фолікула яйцеклітина (процес овуляції) живе приблизно 2 дні в очікуванні активних сперматозоїдів, то логічно припустити, що ні за 1, ні за 2, ні за 3 дн до місячних завагітніти не можна. Але не все ж так просто в природі, як хотілося б …

Ті жінки, менструальний цикл яких непостійний, тобто коливається в своїх значеннях, не зможуть з точністю обчислити день овуляції і проконтролювати ризик вагітності у визначені дні. Розслаблятися тим, хто може з точністю назвати дату своїх наступних місячних, теж не можна. Вони просто не зможуть контролювати деякі об’єктивні життєві події. Будь то стрес, застуда або переліт на літаку, все це може вплинути на зсув дня овуляції. Занадто багато існує чинників, які ми не можемо враховувати, щоб повністю виключити можливість завагітніти, наприклад, за 4, 5 днів до місячних або в будь-який інший день.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.