Чи можна завагітніти відразу після місячних — розвінчувати міфи

загрузка...

Це питання хвилює не тільки жінок, але і чоловіків. Здається, що вагітність ніяк не може настати, оскільки місячні тільки-тільки закінчилися, і слизова в порожнині матки ще не дозріла для імплантації яйцеклітини. Але не все так просто. Лікарі вже давно довели, що вагітність відразу після менструації можлива і про це знають багато жінок, які зачали відразу після місячних. Сучасні гінекологи вже не вважають календарний метод способом запобігання від вагітності. Якщо він і раніше не досягав 60% ефективності, то в даний час визнано, що «безпечних» днів не буває взагалі.

Менструальний цикл

Як відомо, менструальний цикл складається з трьох фаз: фолікулярна, овуляторная і лютеиновая. При 28-денному циклі довжина першої фази становить чотирнадцять-шістнадцять днів. Далі починається овуляторная фаза, під час якої відбувається розрив фолікула і вихід яйцеклітини (овуляції) і триває вона близько одного-двох днів. Заключна фаза — лютеїнова має тривалість дванадцять-чотирнадцять днів. Саме в цю фазу відбувається розростання ендометрія для прийдешньої імплантації заплідненої яйцеклітини. Таким чином, знаючи свій цикл (в даному випадку двадцять вісім днів) можна визначити «небезпечні» дні. Враховуючи тривалість життя яйцеклітини (приблизно дві доби) і велику тривалість життя сперматозоїдів (до семи днів), можливість завагітніти зберігається з сьомого по дев’ятнадцятий день циклу.

Можливості вагітності

І, тим не менш, календарний метод оберігання від небажаної вагітності рідко кому підходить. Це пов’язано з багатьма факторами. В першу чергу, у жінки повинен бути регулярний, як годинник, менструальний цикл. По-друге, жінка повинна бути дисциплінованою. Ну і, по-третє, вести календар менструації.

На жаль, в даний час все частіше зустрічаються жінки з нерегулярним чи занадто коротким менструальним циклом. Тому у них висока ймовірність завагітніти відразу після місячних. Зустрічаються такі варіанти:

Тривалі менструації

У нормі місячні тривають чотири-п’ять днів. Якщо у жінки менструація триває сім і більше днів, то в цей період (ще до закінчення кровотечі) починає дозрівати яйцеклітина. Враховуючи «живучість сперматозоїдів (сім днів), то цілком можливо завагітніти протягом декількох днів після закінчення місячних.

Нерегулярний цикл

При нерегулярному циклі неможливо точно визначити овуляцію, вона «плаває». Тому дозрівання яйцеклітини може відбутися як до, так і під час менструації, що підвищує шанс завагітніти відразу після місячних.

Короткий менструальний цикл

При занадто короткий менструальний цикл (двадцять один день і менше) завагітніти можна в будь-який день, в тому числі і відразу після менструації (яйцеклітина вже встигла дозріти і вийти з яєчника).

Менструація після овуляції

Зустрічаються такі випадки, коли яйцеклітина дозріла, але з якихось причин не покинула матку, незважаючи на те, що менструація закочілась. Ось і виходить так зване зачаття відразу після місячних.

Менструація після зачаття

Ще один рідкісний приклад. Жінка завагітніла під час овуляції, яйцеклітина імплантовані в матку і раптово почалася кровотеча. При цьому не вся децидуальної оболонка покинула порожнину матки, і вагітність продовжує розвиватися. Жінка кровотеча прийняла за місячні і вважає, що завагітніла вчасно або відразу після них.

неменструального кровотеча

За наявності захворювань шийки матки під час і після статевого акту можливі контактні кровотечі. Вони можуть збігатися з часом менструації і ні чим не насторожити жінку. Хоча саме в цей період і відбулося зачаття.

Дві яйцеклітини

У деяких випадках дозріває не одна, а дві і більше яйцеклітин. Найчастіше це відбувається в різний час. Тобто після минулих місячних у жінки сталася повторна овуляція, і як факт, настала вагітність.

Позаматкова вагітність

Найчастіше трапляються трубні вагітності. У цьому випадку яйцеклітина не «захотіла» спуститися в матку і загинути, а прикріпилась в трубі. Після місячних сперматозоїди успішно досягають маткову трубу і запліднюють яйцеклітину.

Ганна Созінова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.