Чи можна завагітніти в останній день місячних?

Тим, хто як спосіб запобігання використовують календарний метод (метод, коли дні не захищеного сексу вибираються за календарем циклу: безпечним вважаються 2-3 дня перед, 2-3 після менструації і сама менструація) напевно цікаво: чи можна завагітніти в останній день місячних?

Лікарі — гінекологи в один голос відповідають: так. Ймовірність завагітніти в останній день місячних мала і все залежить від особливостей організму кожної жінки. Але все ж вона існує. Запам’ятайте це, якщо ви не плануєте завагітніти найближчим часом. Особливо схильні до ризику завагітніти в останній день менструації жінки з ненормованим циклом. Це пояснюється тим, що якщо зрушили терміни менструації, то зрушили і терміни овуляції. Відповідно ви вже не можете прогнозувати дні овуляції. Але справа тут навіть не в самій овуляції в особливому циклі життя сперматозоїдів. Доведено, що сперматозоїди можуть існувати до 7 днів. Таким чином, якщо при порушеному циклі яйцеклітина дозріла раніше, а сперматозоїд прожив усі свої 7 днів і дожив до дозрівання яйцеклітини, то ймовірність вагітності майже стовідсоткова навіть в останній день менструації. Один нюанс: сам процес зачаття станеться через кілька днів після менструації. Якщо після сексу в останній день місячних ви припускаєте, що завагітніли, то відразу з’ясувати це за допомогою тесту для визначення вагітності не вийде. Тест покаже позитивний чи негативний результат тільки через два тижні. Відразу після місячних більш достовірний результат покаже дослідження бета-ХГЧ (хоріонічний гонадотропін людини), по-іншому його називають «гормоном вагітності». Його виробляють клітини зародка, які становлять його оболонку, ці клітини називаються «клітки хоріона». Дослідження хоріонічний гонадотропін людини вже на шостий день після передбачуваної дати зачаття визначить вагітні Ви чи ні.

Лікарі-гінекологи рекомендують оберігатися під час місячних ще й тому, що в цей період організм жінки ослаблений, імунітет теж. Тому великий ризик заразитися захворюваннями, що передаються статевим шляхом. А так само велика ймовірність зараження інфекціями.

З питань запобігання від небажаної вагітності звертайтеся до свого гінеколога. Вважаю, що дитина повинна бути запланованим і довгоочікуваним. Він повинен приносити радість обом батькам. Тоді він зробить Вас щасливими і збереже Вашу сім’ю.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.