Чи можна завагітніти при кісті яєчника?

На превеликий жаль, в наші дні діагноз «кіста яєчника» ставлять багатьом жінкам. Причому деякі дізнаються про це в той час, коли планують вагітність. Вони турбуються, в першу чергу, про те, чи впливає кіста яєчника на вагітність, і як завагітніти з кістою яєчника.

Чи можна завагітніти при кісті яєчника

У цьому питанні все залежить від того, яка саме кіста утворилася у жінки. Розглянь два варіанти:

  • Є такий вид кісти яєчника, як фолікулярна. Вона пов’язана з овуляцією. Овуляція починається з того, що в яєчнику через гормонів формується фолікул, який виростає приблизно до 20 мм і до середини менструального циклу розривається. Так і починається овуляція. Але якщо цей фолікул не розірвався і овуляція не відбулася, то це вже буде називатися фолікулярна кіста, яка буде заважати утворенню нових фолікулів, тобто овуляції. А без овуляції зачаття неможливе, так як яйцеклітина просто не вийде в порожнину тіла. Така кіста сама зменшується або за допомогою терапії без операції. Якщо протягом двох менструальних циклів кіста не зменшилася, а її розміри перевищили 8 см, призначають обстеження та видалення кісти.
  • Є й інші кісти яєчників, які не впливають на появу фолікулів, а значить, за такої кісті яєчника завагітніти можна. Але це дуже небезпечно для виношування дитини. Може знадобитися оперативне втручання під час вагітності. Тому краще діагностувати кісту яєчника до настання вагітності. Питання, як завагітніти з кістою яєчника, відпадає. Необхідно пройти лікування перш, ніж планувати вагітність.
  • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

    Схожі статті:
    Попереднє з категорії:
    Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.