Чи можна завагітніти при ендометріозі?

v Відео — «Чи можна завагітніти при ендометріозі»

Кожна жінка рано чи пізно захоче народити дитину. Але ніхто не застрахований від хвороб, які можуть на якийсь час або назавжди закрити для жінки можливість завагітніти. Ендометріоз — це одне з гінекологічних захворювань, яке вселяє страх втратити такої можливості. Необхідно розібратися, що таке ендометріоз, і чи можна завагітніти при ендометріозі.

Простими словами, якщо жінці ставлять діагноз ендометріоз, це означає, що тканини, які повинні знаходиться тільки всередині матки, починають розростатися і в інших органах. До цих пір лікарі не можуть чітко назвати причини ендометріозу, але припускають, що він може бути пов’язаний зі спадковими, імунними або гормональними факторами. Що стосується основних симптомів, то це можуть бути болі при статевому акті, болі під час менструації, дуже тривалі невеликі кров’янисті виділення зі статевих шляхів, болі при сечовипусканні і дефекації, а також безпліддя. Безпліддя як симптом, і як наслідок ендометріозу має місце бути.

Люди пишуть і кажуть, грунтуючись на своєму досвіді, що при ендометріозі можливо завагітніти. Але чому також хтось говорить про безпліддя при ендометріозі? Ендометріоз дійсно характеризується неможливістю яйцеклітини зустрітися зі сперматозоїдом через закритого просвіту маткових труб. Він закривається внаслідок утворення спайок між органами малого таза. Буває також що яйцеклітина просто не може прикріпитися і захопити матковими трубами, тому гине під дією імунних речовин.

Можливість завагітніти при ендометріозі існує! Справа в тому, що безпліддя як наслідок і ускладнення ендометріозу буває не у всіх жінок з таким захворюванням. Відзначалися навіть випадки вагітності при поширеному ендометріозі. І вагітність протікала нормально без всяких негативних наслідків.

Як завагітніти при ендометріозі, якщо поки спроби не увінчалися успіхом. Якщо лікування ендометріозу йде більше року, а завагітніти не вдається, то зазвичай пропонують екстракорпоральне запліднення. Така процедура полягає в схрещуванні яйцеклітини жінки і сперматозоїда чоловіка поза тілом жінки. В результаті утворюється ембріон, і його необхідно підсадити в матку жінки.

Ті, хто завагітнів після ендометріозу, можуть цілком спокійно виносити дитину. А сама вагітність буде позитивно впливати на перебіг ендометріозу, якщо він ще є. Під час вагітності немає місячних, а це впливає на зниження швидкості росту ендометріозу і навіть може привести до зникнення захворювання.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.