Чи можна завагітніти після овуляції?

Молоді пари, які планують першу вагітність, багато в чому не обізнані з приводу того, як відбувається зачаття. У даній статті ми допоможемо Вам розібратися в цьому питанні.

Чи можна завагітніти після овуляції

По-перше, без овуляції зачаття взагалі не можливо. Овуляція — це процес виходу яйцеклітини з яєчника в порожнину тіла. Овуляція у жінки відбувається приблизно в середині менструального циклу. Наприклад, якщо Ваш цикл триває 28 днів, то овуляція повинна початися на 14 день циклу. Порахуємо … Згадайте, коли у Вас була остання менструація. Перший її день — це перший день циклу. День перед наступною менструацією — це останній день циклу. Тепер Ви знаєте, скільки днів становить Ваш індивідуальний цикл.

Розберемося в тому, що відбувається після овуляції. Отже, яйцеклітина вийшла в порожнину тіла і зберігає свою життєздатність протягом двох днів. Після статевого акту сперматозоїди, що потрапили в організм до жінки, активно шукають цю яйцеклітину для запліднення. Тобто ймовірність завагітніти є найвищою саме після овуляції. Завагітніти після овуляції не тільки можна, а швидше за все так і станеться!

Але не думайте, що в усі інші дні зачаття відбутися не може. Жінка може завагітніти не тільки після овуляції, а й в будь-який день циклу. По-перше, сперматозоїди в організмі жінки живуть приблизно 7 днів. Тобто статевий акт до овуляції може привести до вагітності, якщо він був не раніше 7 днів до овуляції. По-друге, важко передбачити точну дату овуляції. Організм жінки працює індивідуально. На зміщення дня овуляції може впливати порушений менструальний цикл, стресові ситуації, стан здоров’я та багато іншого.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.