Чи можна завагітніти після місячних?

Вагітність — біологічний стан жінки, результатом якого є народження дитини. Для кожної вона може стати як довгоочікуваної, так і небажаною. З нею пов’язано багато міфів, в тому числі і той, що завагітніти відразу після місячних неможливо. Доведено, що абсолютно безпечних днів не існує, питання лише в ймовірності вагітності. У різні періоди менструального циклу шанс завагітніти буде неоднаковим. Тому, щоб більш точно і повно відповісти на запитання: «Чи можна завагітніти відразу після місячних?», Потрібно розібратися в менструальному циклі. У кожної жінки він свій.

Менструальний цикл — це циклічні зміни в організмі жінки, яка знаходиться в репродуктивному віці. Початок менструального циклу — перший день місячних, кінець — перший день наступної менструації. Стандартний цикл становить 28 днів, однак у кожної жінки він може коливатися від 21 до 35 днів. Менструальний цикл складається з чотирьох фаз: менструальної, проліферативної, овуляционной і лютеїнової.

Менструальна фаза — період місячних. Якщо у жінки все гаразд зі здоров’ям, то місячні тривають від 3 до 7 днів, в залежності від індивідуальних особливостей. Це найболючіший період, головна ознака — кровотеча з матки. Відбувається це тому, що матка відштовхує шар з незаплідненої яйцеклітиною, яка потім виходить назовні разом з кров’ю.

Наступна фаза — проліферативна. Вона пов’язана з підготовкою організму до чергової овуляції. Овуляція — вихід з яєчника яйцеклітини, дозрілої для запліднення. Підготовка до цього процесу починається ще до закінчення менструації. В яєчники надходить фоллікулстімулірующій гормон, який сприяє збільшенню деяких фолікулів. Через деякий час один фолікул виростає більше за інших. В цю ж фазу збільшується кількість естрогену в організмі. Він допомагає відновити той шар вистилки матки, який був вилучений з мертвої яйцеклітиною під час менструації. Естроген впливає на слиз шийки матки, яка стає неприхильність до сперми. Цей період не можна визначити точним кількістю днів. На його тривалість впливають багато факторів, пов’язані з жіночим здоров’ям (спосіб життя, режим сну і харчування, хвороби і т.д.). Середня тривалість — 2 тижні після закінчення менструації.

Наступна фаза пов’язана з овуляцією. Це найбільш сприятливий час для настання вагітності. Важливу роль в цей період відіграє лютеїнізуючий гормон. Він впливає на фолікули і слиз шийки матки, яка стає сприятливою для взаємодії зі сперматозоїдами. Фолікул руйнується, випускаючи при цьому доспілу яйцеклітину. Вона переходить в фаллопієві труби і очікує сперматозоїд. Життя яйцеклітини триває недовго — від 12 до 48 годин.

І, нарешті, лютеиновая фаза. Середня тривалість періоду — від 10 до 16 днів. В цей період висихає слиз шийки матки, здатна взаємодіяти зі сперматозоїдами. Зруйнований фолікул, який тепер називається «жовте тіло», виробляє гормон прогестерон. Він робить вистилку матки міцною і вбирає. Матка стає дуже чутливою до заплідненої яйцеклітини. Це триває приблизно протягом 16 днів. В цей час виникає сприятлива середа для розвитку зародка. Якщо запліднена яйцеклітина не потрапляє в матку, жовте тіло поступово вмирає, що тягне за собою припинення виділення прогестерону. А це в свою чергу викликає руйнування вистилки матки. Знову настає фаза менструації.

Такий механізм менструального циклу. Як видно, можливість завагітніти відразу після місячних мала, але не дорівнює нулю. Багато лікарів радять захищатися навіть в ці дні. Крім того, жінкам, які ризикнуть зайнятися сексом відразу після місячних без оберігання, потрібно пам’ятати один цікавий науково доведений факт. Сперма в організмі жінки зберігає життєдіяльність протягом семи днів, тому якщо вона потрапить в організм відразу після місячних і може раніше розпочатися період овуляції, то вагітність забезпечена. Вона може настати через тиждень після закінчення менструації. А любителям перерваного статевого акту слід пам’ятати ще один цікавий факт. Доведено, що найактивніші сперматозоїди з’являються на голівці члена з виділенням мастила на початку статевого акту. В такому випадку вагітність може виникнути, якщо чоловік торкнеться членом статевих губ жінки, і сперматозоїди проникнуть всередину до дозрілої яйцеклітини.

Період овуляції не має точних обмежень у часі, тому рух дозрілої яйцеклітини може початися тоді, коли жінка може цього не очікувати. Є формула, за якою можна вирахувати приблизний період овуляції. Для цього потрібно визначити середню кількість днів в менструальному циклі і відняти від цього числа 14 (середня кількість днів лютеїнової фази). Так Ви дізнаєтеся найбільш підходящий день для зачаття. Це найкраще після місячних час, щоб завагітніти (Приклад обчислення: 35 днів (цикл) — 14 днів (лютеиновая фаза) = 21 день (період овуляції). Приблизно на 21 день жінка з подібним циклом може завагітніти).

Що стосується місячних, то найбільш несприятливими для виникнення вагітності є перший і другий дні, так як яйцеклітина вже мертва і видаляється з організму. Крім того, велика кількість крові заважає створити міцну основу для закріплення ембріона в матці. Проте в другій половині менструації і відразу після місячних шанс і ризик завагітніти зростає. Тому завагітніти після місячних можна в період після їх закінчення і в наступні два тижні. Імовірність вагітності після закінчення місячних найбільш висока в цей час. Останні 6-10 днів до місячних вважаються відносно безпечними, проте в цьому випадку також неможливо точно сказати, що в цей період не можна завагітніти після місячних. Багато жінок, грунтуючись на тому, що їх цикл регулярний, і знаючи особливості менструального циклу, користуються календарним методом запобігання. Такий спосіб не можна вважати точним навіть при регулярному циклі, тому що жінка може не знати про зміни, що відбуваються в її організмі. А вони можуть багато в чому вплинути на менструальний цикл. Цей спосіб запобігання дає точність приблизно в 50%. Про все це слід пам’ятати жінкам, які не бажають бути вагітними.

Проте жінки, які мріють про дитину, думають зовсім про інше. Їх цікавить питання: «Як швидко завагітніти після місячних?». Щоб зачаття відбулося якомога швидше, потрібно правильно визначити свій період овуляції. Зробіть це за формулою. Під час овуляції Ви повинні найбільш активно займатися сексом. Також для Вас підходить час з другої половини місячних до останнього тижня перед настанням наступної менструації. Період овуляції можна розрахувати і іншими способами. В аптеках з’явився детектор овуляції — спеціальний прилад, який допомагає вирахувати овуляційний період. Крім цього, Ви можете щоранку за допомогою градусника вимірювати температуру у піхві протягом місяця. Найбільш високою вона буде як раз під час овуляції.

Це і є основне правило для тих, хто хоче завагітніти. Не забувайте також дбати про своє здоров’я, поменше нервуйте, більше спите, добре харчуйтеся і гуляйте. Тоді все обов’язково вийде!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.