Чи можна завагітніти після аборту?

Багато жінок відзначають, що завагітніти після аборту не так то просто. Та й гінекологи перед перериванням вагітності попереджають людей, що знову завагітніти потім буде досить складно. Крім того, після аборту зростає можливість появи інфекційних і пухлинних захворювань.

Чи можна завагітніти після аборту

Щоб відновити дітородну функцію і завагітніти після аборту, комусь буде потрібно немало сил і часу, комусь можуть поставити безпліддя, а інші можуть знову завагітніти і після всього 11 днів. Все дуже індивідуально. Але доведено, що безпліддя після аборту ставлять тільки в 10% випадків. І найчастіше неможливість завагітніти виникає саме після першого аборту. У наші дні існують різні способи переривання вагітності, в тому числі і трохи щадні, але все ж вони не здатні гарантувати легке відновлення дітородної функції і швидке настання вагітності в подальшому. Організм різних жінок працює індивідуально. Причинами безплідності після переривання вагітності можуть бути неправильно проведений аборт або гінекологічні, ендокринні захворювання після нього.

Ймовірність завагітніти після аборту, звичайно, залежить від його методів. Наприклад, хірургічне втручання і до цього дня дуже небезпечно для подальшої можливості завагітніти. В такому випадку переривання вагітності можна порівняти з травмою внутрішнього шару матки. Внаслідок цього заплідненої яйцеклітини неймовірно складно прикріпитися до стінки матки. Якщо прикріплення сталося, можуть з’явитися й інші негативні наслідки з харчуванням плода. У шарі матки є спеціальні судини, які йдуть до плаценти. А якщо цілісність цього шару порушена, то харчування плоду буде недостатнім. Іншим наслідком хірургічного аборту може стати викидень. Шийка матки, яка повинна забезпечувати утримання плоду, може бути пошкоджена після хірургічного аборту.

Медикаментозний аборт роблять на дуже ранніх термінах вагітності, коли можна обійтися без хірургічного втручання. Більшість досліджень показали, що завагітніти після медикаментозного аборту можна> також як і до нього. Але це не є стовідсотковою гарантією.

Звернемося до ще одного частому явищу під час вагітності — резус-конфлікту. Жінці з негативним резус-фактором взагалі не рекомендують робити аборти. У випадку, коли вона зробила перший аборт і другий раз завагітніла плодом з позитивною групою крові, в її крові залишаються антитіла, які можуть зруйнувати клітини крові плода. Шанси завагітніти після аборту у такої жінки набагато звужуються. Це є частою причиною безпліддя у пар, де резус-фактор жінки є негативним, а резус-фактор чоловіка — позитивним.

Як завагітніти після аборту

Перейдемо від теорії до практики. Якщо жінка колись робила аборт, а в даний момент намагається завести дитину, важливо спостерігати за собою і звертатися за медичною допомогою. Можна почути багато відгуків, що після аборту можна завагітніти відразу, і це дійсно може статися вже через 11 днів. Якщо врахувати, що безпліддя після аборту ставлять в 10% випадків, то ймовірність завагітніти після аборту дорівнює 90%. На наступний день після аборту треба сходити до гінеколога і перевірити стан матки. Він порадить Вам профілактичні засоби, щоб уникнути запального процесу в майбутньому. Якщо минуло більше півроку після спроб завагітніти, а результатів немає, то Вам слід піти до гінеколога і порадитися, обов’язково розповівши про попереднє аборті. Напевно, Вам запропонують пройти певні діагностичні обстеження, щоб перевірити наявність захворювань.

Щоб не думати потім, чи можна буде завагітніти відразу або через місяць після аборту, краще заздалегідь охоронятися, наприклад, оральними контрацептивами. У наш час існує величезний вибір протизаплідних таблеток, які щадяще діють на систему воспроізвотства і не так небезпечні як аборт.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.