Чи можна завагітніти до місячних?

Ви вчасно не оберегти від небажаної вагітності до місячних і хвилюєтеся, чи може відбутися зачаття? Або навпаки, активно намагаєтеся завагітніти і оцінюєте свої шанси в період до менструації? Не важливо, який стимул змусив Вас задуматися про те, чи можна завагітніти до місячних. Важлива сама можливість і її вірогідність, в чому ми зараз і розберемося.

Чи можна завагітніти до місячних

Лікарі стверджують, що завагітніти можна взагалі в будь-який день! За 6 днів до місячних, за 10 днів до місячних або взагалі під час них завагітніти можна — ймовірність є завжди. Але яка вона в різні дні менструального циклу, це вже питання по суті. Дійсно, шанси завагітніти неоднакові, якщо розглядати різну відстань до місячних. Чому ми говоримо про менструації, коли вагітність залежить від овуляції? Справа в тому, що овуляція відбувається десь в середині менструального циклу. Якщо у Вас він становить 30 днів, наприклад, то за 15 днів до місячних настане овуляція, коли ймовірність вагітності максимальна. Важливо знати, що сперматозоїди, що надійшли в організм до жінки, можуть жити там до 7 днів. Виходить, що ризик завагітніти, за 15-14 днів у вас набагато більше, ніж за 8 днів до місячних, допустимо.

Як уже говорилося, шанси завагітніти є в будь-який день менструального циклу. Так кажуть фахівці, тому що визначення точної дати овуляції утруднено у жінок з нерегулярним менструальним циклом. Та й будь-яка жінка може помилитися, оскільки є ймовірність зсуву дня овуляції внаслідок попадання в стресові ситуації, емоційних переживань, різних фізіологічних захворювань, зміни клімату. Тому завагітніти можна і за 7, і за 9, і за 1 день до місячних! Це також означає, що вагітність може настати і під час місячних, і після місячних, ось чому календарний метод оберігання від небажаної вагітності не є надійним.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.