Чи можна ходити до церкви під час місячних?

Вічна тема, з якою постійно стикаються священики, чи можна ходити до церкви під час місячних. Напевно, кожна віруюча православна молода дівчина задавалася таким питанням, оскільки не знала, де криються коріння заборони входження в храм під час місячних.

Як говорить священик Костянтин Пархоменко, для вирішення проблеми, чи можна ходити до церкви під час місячних, необхідно звернутися до Старого Заповіту, в якому існують деякі приписи з приводу чистоти і нечистоти тіла людини. Що вважається нечистим по Старому Завіту? Окремі хвороби людини, його мертве тіло і як раз закінчення із статевих органів жнщін і чоловіків. На перший погляд все просто і ясно. але насправді біблійні приписи складніше і набагато глибше, ніж може здатися спочатку.

Виходить, що по Старому Завіту, коли людина не є чистим, йому слід тактовно бути в стороні від Бога. В цілому нечистота тісно пов’язана з темою смерті, а хвороби, кровотеча явно нагадують про смертність людей. Перейдемо до сторінок Нового Завіту, де Спаситель дану тему кардинально переосмислює. Христос є втіленням Життя, і кожен, хто з Господом, якщо і помре, то оживе. А з цим пропадає і сенс будь-якої іншої нечистоти.

Згадайте, згідно з Євангелієм, в той час як кровоточива жінка доторкнулася до краю одягу Спасителя заради одужання, не було докору від Господа, його слова: «Віра твоя спасла тебе». Слова апостола Павла свідчили: «Кожне бо Боже твориво добре, і ніщо не негідне, що приймаємо з подякою, воно бо освячується словом Божим і молитвою» (1 Тим. 4, 4). У першу чергу тут йдеться про нечистоту в їжі, тобто немає продуктів, створених Богом, які були б нечисті. Про місячному кровотечі сказано не було, але виходячи з логіки проповіді апостола Павла, місячні є природними процесами організму, а значить, це не негідне і не може відлучити людину від Господа і його благодаті.

Можливо, знайомий нам з вами заборона на те, що ходити до церкви під час місячних не можна, виходить з традицій перших століть, коли деякі їх дотримувалися, спираючись на богословські переконання Старого Завіту або просто «на всякий випадок», як говориться. Інші жже заходили в храм під час місячних, щотижня під загрозою смерті причащалися і служили Літургію. Ніхто не відлучав їх від цього, нічого про це не згадано у давніх церковних пам’ятниках.

Виходить, що жінці можна ходити до церкви під час місячних, адже шлюб, народження дітей, так і місячне природне очищення організму не бридко перед Господом. Таке очищення, як і самої людини, створив Бог. А те, що створено Спасителем, свято і чисто. Підтвердженням цього будуть слова св. Григорія Двоєслова (VI століття), який пише, що не треба забороняти жінці ходити до церкви під час місячних, так як вона не винна в тому, що дано їй природою проти власної волі. Він також звертається до моменту, що жінці з кровотечею Господь дозволив доторкнутися рятівної одягу його і зцілитися.

Що стосується Причастя Святих Тайн Христових, то і тут не можна перешкоджати жінки в дні менструації. Якщо відмова її буде з великого поваги, звичайно, це заслуговує похвали. Але якщо вона причаститися в критичні дні, то гріхом назвати це не можна і відлучати від цього також не слід, як пише священик Костянтин Пархоменко. А в 18 столітті преподобний Никодим Святогорець називає причину нечистоти місячних: вона полягає у забороні для чоловіків злягатися в ці дні з жінками в основному через турботу про потомство.

Отже, у наш час одні священики поважаючи минулі заборони, не рекомендують жінкам ходити до церкви і причащатися, інші ж вважають ці традиції історичним непорозумінням і заборон не покладають.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Релігія. Додайте в закладки постійне посилання.