Чи можна вживати алкоголь під час вагітності?

Коли ви вживаєте алкогольні напої під час вагітності, одночасно алкоголь вживає і ваше дитя. Алкоголь безперешкодно проникає крізь плаценту в організм дитини. Вживання алкоголю збільшує ризик зародкового алкогольного синдрому — цілого спектру вроджених дефектів, викликає які вживання спиртних напоїв під час вагітності.

Факти про алкоголь

 • Алкоголь — це тератоген. Тератоген — отруйна речовина, яка вважається дуже шкідливим для людини.
 • Алкоголь безперешкодно проникає крізь плацентарний бар’єр. Коли ви вживаєте алкоголь, одночасно його вживає і ваше дитя. Оскільки організм дитини до кінця не сформований, алкоголь розщеплюється набагато повільніше — а це означає, що отруйні субстанції, що містяться в спиртних напоях, залишаються в крові дитини набагато довше, ніж в крові вагітної жінки. Це може призвести до значних пошкоджень вже на стадії розвитку плода.
 • Абсолютно всі напої, що містять спирт, можуть бути шкідливими для дитини. Якогось «безпечного кількості» алкоголю, яке можна вживати під час вагітності без шкоди для малюка, не існує.
 • Як алкоголь впливає на розвиток дитини під час вагітності?

  Організм дитини розвивається протягом усіх дев’яти місяців вагітності. Протягом перших чотирьох тижнів вагітності розвиваються серце, центральна нервова система, очі, руки і ноги. Приблизно на третьому тижні вагітності починає формуватися мозок дитини, розвиток якого триває до самого кінця вагітності. Протягом третього триместру швидко збільшуються розміри тіла дитини. Вживання надмірної кількості алкоголю на будь-який з цих важливих стадій розвитку організму дитини може призвести до серйозних відхилень.

  Вживання спиртних напоїв під час вагітності (особливо постійне) може призвести до розвитку так званого зародкового алкогольного синдрому, який вважається однією з найбільш поширених причин розумової відсталості і відставання в розвитку у маленьких дітей. Алкоголь під час вагітності може викликати дуже неприємні наслідки для здоров’я дитини. У їх числі:

 • Розумова відсталість
 • Вроджені дефекти скелета і внутрішніх органів (особливо це стосується серця і мозку)
 • Відставання в розумовому і фізичному розвитку, сповільнений ріст
 • Проблеми з пам’яттю, увагою, сприйняттям і засвоєнням нової інформації (труднощі при навчанні)
 • Порушення центральної нервової системи
 • Порушення моторики
 • Вживання спиртних напоїв у великій кількості під час вагітності може позначитися і на зовнішності малюка: занадто маленькі очі, короткий ніс, запалі щоки, вузькі губи — поширене наслідок впливу алкоголю на організм дитини в період його формування.

  Безпечне кількість алкоголю

  Такого поняття, як «безпечну кількість» вживаного алкоголю не існує. Чим більше кількість вживаного алкоголю, тим більше ризик уроджених дефектів у дитини. Найбільш небезпечні для здоров’я дитини в період вагітності вживання більше п’яти порцій алкоголю поспіль або більше семи порцій алкоголю на тиждень — але безпечної нормою таку кількість вважати ні в якому разі не слід.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.