Чи можна впоратися з фригідністю?

Коли сексуальний потяг раптом зникає, це завжди стає приводом для занепокоєння . Але занепокоєння найчастіше передчасне, і не потрібно панікувати відразу, тому що все можливо виправити. Причини фригідності у жінок можуть бути різними, і відштовхуватися варто саме від них.

Що таке фригідність?

Термін «фригідність» застосовується лікарями, психологами, сексологами багато років для позначення відсутності сексуального бажання у жінок. У наші дні до фригідності відносять також аноргазмію — неможливість відчувати сексуальне задоволення. І даний розлад проявляється або з самого початку статевого життя, або тільки через певний час, коли після періоду гармонійної інтимного життя бажання і здатність отримати задоволення пропадають.

«Вроджена» холодність

Коли дівчина із самого початку сексуальних відносин не може отримати задоволення, причин може бути кілька. По-перше, часто це пов’язано з сексуальною травмою, отриманою в дитячому віці. В даному випадку дівчина тривалий час може пов’язувати інтимну близькість з небезпекою. Якщо вона виховувалася в строгій релігійній сім’ї, то можливо всередині у неї живе переконання про те, що сексуальна насолода гріховно, і вона, відповідно, його собі забороняє. Для подолання таких ситуацій не обійтися без допомоги психолога, сексопатолога, які за період від шести місяців до року зможуть вирішити проблему.

Тимчасова фригідність

Іноді сексуальний апетит пропадає унаслідок сильного пережитого стресу, викликаного, наприклад, втратою близьких, зміною роботи, проблемами особистого плану, розлученням і так далі. В даному випадку робота з фахівцем, покликаним вирішувати проблеми сексуального характеру може не дати результатів. Необхідно вирішувати проблему, а не її наслідок. Часто рекомендується робити це разом з психотерапевтом, який допоможе вийти з депресії, або постаратися самостійно заново знайти смак до життя. І як тільки він з’явиться, від фригідності не залишиться й сліду.

Комбінована терапія

Іноді коріння фригідності лежать в медичній проблемі. Наприклад, довготривалий діабет або розсіяний склероз негативно впливають на лібідо. У цьому випадку показана робота з фахівцем, скомбінована з медикаментозною терапією.

Але навіть незважаючи на те, що два основних види фригідності позначені і підлягають лікуванню, воно далеко не завжди буває простим. Крім бесід з лікарем і прийому ліків жінка повинна сама працювати над собою. Іноді відсутність сексуального бажання і задоволення пов’язані з неповагою до свого тіла або до себе самого, і тоді доведеться наново вибудовувати відносини з собою, дозволяти собі розслаблятися. Тільки тоді, коли жінка зможе зрозуміти і прийняти себе, свій внутрішній світ і своє тіло, вона зможе відчувати задоволення від інтимного життя і забути про те, що таке фригідність.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.