Чи можна вагітним ходити в лазню?

До цього питання, варто підходити строго індивідуально!

Справа в тому, що кожна людина має свої особливості фізіології, по різному переносить спеку, вологість, перепади температур. Вагітній жінці потрібно зрозуміти, як на неї впливають високі температури, вологість. І вирішити це питання з точки зору самопочуття і стану, це питання об’єктивно допоможе вирішити лікар.

Ні в якому разі не можна ходити в лазню вагітним з загрозою викидня і при важко протікає вагітності.

Якщо жінка до вагітності регулярно ходила в баню, добре переносити високі температури і вагітність протікає добре, то чому б і не сходити в лазню. Але все ж, завжди варто пам’ятати про можливі ризики і наслідки, і строго слідувати всім застереженням.

В умовах сучасного життя дуже складно знайти абсолютно здорову жінку, так у мешканок міст дуже часто може спостерігатися ВСД (вегето-судинна дистонія) та інші вегетативні розлади з нестабільним артеріальним тиском. Пристосувальним механізмом, характерним для організму вагітної, є деяке зниження артеріального тиску. Не варто забувати і те, що навантаження на різні органи, в тому числі й життєво-важливі, зростає. Ось чому так необхідна діагностика стану вагітної жінки досвідченим лікарем.

Ходити в баню вагітним слід з обережністю, залежить це також і від терміну вагітності. В I триместрі, коли ще плацента не сформована, є загроза викидня, в слідстві перерозподілу крові, що відбувається в той момент, коли людина відвідує лазню. В кінці вагітності відвідування лазні може привести до розриву плодових оболонок і передчасного відходу навколоплідних вод.

Усім жінкам незалежно від частоти відвідування лазні до вагітності, варто проконсультуватися з лікарем. Не можна відвідувати лазню в I і III триместри. Перед кожним похід в лазню необхідно об’єктивно оцінити свій стан. Відвідуючи лазню, ні в якому разі не залишайтеся на самоті, з вами поруч завжди повинен хтось бути.

Перед походом в лазню ознайомтеся з усіма рекомендаціями і правилами відвідування лазні. Пам’ятайте, що в парильні можна перебувати з непокритою головою і не мочіть волосся. Дайте шкірі й організму поступово зігрітися, не варто відразу бігти в парилку. Перебування в парильні почніть з мінімального — перші відвідини не повинно бути біліше 5 хвилин. Перебуваючи в лазні, стежте за своїм пульсом. Час в парильні поступово можна збільшувати до 10 хвилин, при нормальному самопочутті. В баню з собою потрібно взяти питво, добре якщо це буде трав’яний чай. Перед виходом на вулицю потрібно відпочити, так би мовити охолонути. По приходу додому рекомендується полежати.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.