Чи можна вагітним ходити на каблуках?

Вагітність — чудовий час в житті будь-якої жінки! Чарівне настрій від очікування малюка додає Вам сил, натхнення. З’являється все більше бажання прекрасно виглядати, піклуватися про красу свого обличчя, здоров’я свого волосся, красиво одягатися і, звичайно, носити підбори! Але чи можна вагітним ходити на підборах …, адже не хочеться на 9 місяців забувати це миле відчуття постукування своїх підборів по асфальту, відчуття привабливості і жіночності.

Ви нарешті дізналися, що чекаєте малюка! На ранніх термінах ще не виріс животик. Ви не відчуваєте, що хтось штовхається, але вже точно знаєте, що тепер з’явилася відповідальність за іншу маленьке життя. Починають зароджуватися питання про правильний спосіб життя, про те, що можна, а що може зашкодити дитині. Мами, бабусі починають турбуватися і твердить, що вагітним не можна ходити на підборах.

Високий каблук при вагітності. Вплив на вагітну жінку:

 • Високий каблук змінює точку опори (зі всієї поверхні стопи на носочек), а відповідно ваше становище. І для дитини змінюється саме місце його перебування в ці 9 місяців. Положення малюка змінюється, він пересувається, роблячи більше розтяжок на животі мами. Постає питання: чи не змінювати високому каблуку 9 місяців або мати красивий животик після пологів. У зв’язку з цим все-таки не можна майбутній мамі носити взуття на каблуках, щоб зберегти свою красу після появи на світ дитини.
 • У вагітної жінки зв’язки в ногах розслабляються вже на ранніх термінах. Це пов’язано з гормональним фоном і підготовкою організму до роботи через 9 місяців. Вага тіла при вагітності збільшується, а отже і навантаження на ноги. Само по собі це може викликати варикозне розширення вен, плоскостопість. А якщо Ви ще одягнете високий каблук при вагітності, то це збільшить навантаження на ноги, може викликати набряки, болі в спині, травми (вагітні частіше спотикаються, ніяково встають на ногу). Знову ж Ваші ніжки легше відновляться після пологів без взуття на підборах.
 • Взуття на каблуках при вагітності. Вплив на Вашого малюка:

 • Вже говорилося про те, що високий каблук при вагітності змінює становище жінки і малюка. Зміна положення дитини небезпечно і саме по собі. Якщо дитина приймає сідничне або поперечне положення, то це може загрожувати викиднем або необхідністю робити кесарів розтин.
 • Корисні поради:

 • Не обов’язково відмовлятися від каблуків зовсім! Відмовтеся від високого каблука при вагітності (зупиніться на висоті в 3 см). Виключіть взуття на тонких підборах. Вибирайте стійку взуття. У магазині попросите обидві пари взуття, не поспішайте, пройдіться в ньому по магазину.
 • Зверніть увагу на застібку. Подумайте про те, чи зручно Вам буде користуватися їй на пізніх термінах вагітності.
 • Якщо в перші пару місяців вагітності Ви зібралися на свято і не можете обійтися без чарівного каблучка, то нехай це тривати не більше 2-3 годин.
 • Носіть підтримуючу взуття. Перевірте, щоб нога не бовталася в ній. До речі, не варто носити і уггі, так як вони абсолютно не підтримують ступню.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.