Чи можна вагітним спати на животі?

Під час вагітності жінка повинна стежити за режимом свого сну, тому що він багато в чому впливає як на здоров’я майбутньої дитини, так і на її власне.

Многіхінтересует питання про те, в яких позах потрібно спати беременним.Поза повинна бути зручною для жінки і не шкодити розвитку плода. На майбутньої дитини не повинна тиснути тягар внутрішніх органів матері. Правильною позою для сну є та, в якій плоднормально отримує кисень в потрібній кількості. Багатьох хвилює питання: «Чи можна вагітним спати на животі і на спині?». Тут все залежить від терміну вагітності і від відчуттів жінки.

 • На самому початку вагітності жінка може дозволити собі будь-яку зручну для неї позу. У цей час матка ще не виросла до великих розмірів і надійно захищена кістками. При маленькому терміні вагітним можна спати на животі і на спині. Але якщо жінка відчуває незручності, то це сигнал про те, що позу треба змінити.
 • На початку четвертого місяця вагітності живіт вже добре видно, і жінка починає відчувати, як малюк всередині неї ворушиться. Він надійно захищений з усіх боків, проте спати на животі вже не можна. У цій позі жінка буде тиснути на майбутню дитину. З цього часу вагітним не можна спати на спині, інакше плід не буде отримувати потрібного кількість повітря і може задихнутися. Тому, якщо жінці подобається спати на спині або на животі, то на період вагітності доведеться відмовитися від улюбленої звички на користь здоров’я малюка. Якщо вночі жінка прокидається в неправильній позі, то вона повинна негайно змінити її.
 • З сьомого місяця вагітності жінці вже буде незручно спати на животі. Спати на спині в цей період шкідливо для самої жінки. Вже досить великий малюк в такому положенні буде тиснути на внутрішні органи і заважати їх роботі.
 • Так як же правильно спати вагітним? Вагітним найкраще спати на боку. У цьому положеніімама буде піклуватися про правильний розвиток дитини і про своемздоровье. Плід без перешкод отримує кисень і при цьому не тисне на внутрішні органи жінки. Лікарі радять вагітним спати на лівому боці, тому що це найбільш прийнятна поза для повноцінного відпочинку. Щоб стало ще зручніше, під живіт і між ніг можна покласти по подушці.

  Багатьом вагітним жінкам постійно хочеться спати. Особливо часто це відбувається в перші місяці вагітності. В цьому винен гормон прогестерон. Він задіяний в репродуктивній системі жінки. Під час беременностіетот гормон накопичується у великій колічестве.Прогестерон володіє функціейуспокоенія. А так як в організмі вагітних жінок його дуже багато, то вони часто хочуть спати.

  Для того, щоб вагітність протікала нормально, жінка повинна дотримувати правильний режим сну:

 • Постіль для вагітної має бути зручним і відповідати нормам гігієни: матрац повинен бути середньої жорсткості, а ковдра — теплим, але легким.
 • Обов’язково потрібно висипатися. Жінка повинна спати не менше норми (8:00). Дуже важливий нічний сон. Він повинен бути здоровим і повноцінним. Якщо жінка любить поспати вдень, і це негативно впливає на її нічний сон, то від денного слід відмовитися.
 • Для того, щоб швидше заснути, жінка може дозволити собі невелику фізичне навантаження. Головне — не перестаратися! Це можуть бути піші прогулянки, робота по дому, неважкі фізичні вправи. У першій половині дня можна вести активну діяльність з найбільшим напругою, ближче до вечора потрібно знизити навантаження, а перед сном зовсім виключити.
 • Зосереджена розумова діяльність перед сном також виключається. В цей час доби краще розслабитися, послухати спокійну і приємну музику або почитати улюблену книжку.
 • Якщо жінка відчуває дискомфорт у грудях під час сну, то на ніч вона може надягати бюстгальтер. Він повинен бути з натуральної тканини і не здавлювати груди. Якщо болить спина, то можна користуватися спеціальним поясом для вагітних. Він позбавить від болю і зробить м’язи спини сильними.
 • Не можна користуватися снодійним засобами без консультації лікаря.
 • Важливо виробити чіткий режим сну і неспання. Жінці треба навчитися лягати спати і вставати в один і той же час.
 • Уникайте негативних емоцій перед сном. Виникаючі проблеми потрібно вирішувати днем, а вечір краще проводити в спокої і розслабленні.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.