Чи можна вагітним пити вино?

Всім відомо, що алкоголь при вагітності протипоказаний. І все ж як часто піднімається ця тема в обговореннях, дівчата до сих пір запитують, чи можна пити під час вагітності. Одні чують від знайомих, подруг про їхній досвід вагітності та вживання алкоголю. Інші навіть говорять, що комусь лікар радить пити червоне вино при вагітності. Давайте подивимося з наукової точки зору, чи можна вагітним пити вино.

Що є вино? Вино як і інші спиртні напої містить в собі етиловий спирт або етанол. З одного боку, невелику кількість хорошого червоного вина може позитивно впливати на серцево-судинну систему і кровообіг. Але з іншого боку, будь-який алкоголь під час вагітності може зашкодити плоду, що розвивається.

Особливість плаценти полягає в тому, що вона має бар’єр, який вибірково пропускає речовини з крові матері до плоду і назад. Пити вино при вагітності не можна, так як етанол, який також міститься в вині, здатний пройти через цей плацентарний бар’єр і потрапити в кров плода. Вченими на курячих ембріонах було доведено, що етанол в крові плода може привести до природженої потворності або загибелі плоду.

Жінка, яка регулярно пила вино до і при вагітності, тобто зловживала їм, повинна розуміти велику ймовірність виникнення алкогольного синдрому плода. Головним його наслідком є вроджена затримка розумового розвитку. Інші наслідки полягають у зниженні маси тіла дитини при народженні, патології нервової системи, аномаліях розвитку органів, порушення статури.

Імовірність появи алкогольного синдрому плода, затримки внутрішньоутробного розвитку плода збільшується в кілька разів, якщо вагітна не тільки п’є вино, а й викурює 10 і більше сигарет в день, випиває 6 і більше чашок кави в день.

Звичайно, деякі вагітні можуть і після цього зробити висновок, що не зловживаючи вином, вони не зашкодять дитині. Так скільки ж можна пити вина під час вагітності, щоб не нашкодити малюкові?

На жаль, на це питання Вам дати відповідь ніхто чітко не зможе. Справа в тому, що все дуже індивідуально. У кожної жінки свої особливості обміну речовин і свій фармакогенетичних профіль організму. Виходить, що жінка з постійними запоями може і не отримати алкогольний синдром плода, а у вагітної, що вживає невелику кількість вина, він може виникнути з відповідними наслідками. Вагітна не зможе визначити для себе безпечну дозу вина, так чи варто ризикувати здоров’ям своєї дитини …

А якщо жінка вже народила і хоче випити трохи вина? Чи можна пити вино годуючим? Алкоголь швидко проникає не тільки в кров, а й у молоко жінки, що годує. Тому не бажано вживати вино під час годування грудьми.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.