Чи можна вагітним літати на літаку?

Однозначно сказати, чи можна вагітним літати на літаку, не вийде. Лікарі кажуть, що організм кожної вагітної жінки реагує по-своєму на різні пропоновані життям ситуації. Все дуже індивідуально. Одне залежить від терміну вагітності, інше — від того, як протікає вагітність. Знаючи такі нюанси, деякі авіакомпанії вимагають від жінки довідки від її лікуючого лікаря з дозволом на переліт під час вагітності. Причому даний дозвіл має бути зроблено не раніше, ніж за тиждень до польоту. Якщо у Вас є необхідність польоту на літаку під час вагітності, то настійно рекомендуємо Вам спочатку дізнатися у вибраної авіакомпанії їхні вимоги.

Чим небезпечний переліт під час вагітності

Думка лікарів з цього приводу неоднозначно. З одного боку, літати на літаку вагітним у першому триместрі небезпечно, це може загрожувати викиднем. Але з іншого боку, гінекологи не можуть знайти цьому доказів. Тому й кажуть майбутнім мамам, що літати літаком можна, але дуже обережно, необхідно прислухатися до себе.

Вагітність і літак — не дуже сприятливе поєднання. Оскільки під час польоту на літаку вагітної варто побоюватися перепадів тиску. Вони становлять найбільшу загрозу для життя її малюка. Справа в тому, що малюк знаходиться в плодовому міхурі, наповненому навколоплідної рідиною. А перепади тиску можуть призвести до розриву цього міхура і передчасних пологів.

Літак під час вагітності небезпечний і тим, що жінка може відчувати жахливий страх перед перельотом. Будь страх — це стрес для організму. А стрес може викликати і викидень, і передчасні пологи.

Що стосується повітря в літаку. Відомий факт, що в салоні літака під час польоту кисню міститься набагато менше. Повітря в салоні сухою. А плід потребує кисню і часто відчуває його недолік. Сухе повітря може викликати зневоднення, що абсолютно не потрібно вагітній жінці. Це є ще одним негативним моментом перельоту під час вагітності.

Нагадуємо Вам, що в літаку доведеться просидіти в одній позі тривалий час. Згадайте, як часто Вам хочеться змінити позу, пройтися, перелечу на інший бік. Уявіть, як можуть затекти ноги в літаку. Відповідно у вагітної при польоті погіршиться кровообіг, а це може нашкодити плоду.

Вагітність і літак — запобіжні заходи

Якщо термін вагітності вже не маленький, то продумайте свій одяг. Головна умова — створити максимально комфортні умови для перельоту, який може тривати кілька годин. Виберіть не утрудняють руху спортивні штани або комбінезон. Можливо, у Вас в гардеробі є вільний зручне плаття — ідеальний вибір для перельоту під час вагітності в теплу пору.

Не забудьте приготувати з собою невелику подушку, яка допоможе Вам при стомленні спини або шийних хребців. Якщо не потрібно зайняти своє місце в літаку, кожні півгодини намагайтеся встати і пройтися по салону, щоб ноги сильно не затекли.

Деякі люди бояться літати на літаку. Переліт під час вагітності також може супроводжуватися сильним страхом, що викликає стрес у майбутньої мами. Майте при собі заспокійливий засіб. Проконсультуйтеся з лікарем і дізнайтеся в обраній авіакомпанії, які заспокійливі засоби для вагітних можна брати на борт літака.

Якщо в літаку Вам захотілося пити, ні в якому разі не терпіть. Не соромтеся попросити у стюардеси соку або мінеральної води. Існує небезпека виникнення зневоднення, так як повітря в салоні дуже сухою.

Ремінь безпеки слід пристібати під животом.

Отже, ми з’ясували, що немає ніяких доказів того, що вагітним літати на літаку не можна. Але як то кажуть «диму без вогню не буває». Тому варто подумати, чи є інші варіанти поїздки.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.