Чи можна робити інгаляції при температурі?

Існує безліч способів лікування вірусних інфекцій — від народних коштів до сучасних інноваційних методик, і в усьому розмаїтті методів важливо вибрати найбільш ефективний, відповідний конкретних симптомів і загальному стану організму хворого.

Одним з найпопулярніших засобів при лікуванні застуди, грипу та різноманітних супутніх запальних процесів є застосування інгаляцій. Це не дивно, адже даний спосіб при своїй простоті і доступності є досить ефективним. Як відомо, при інгаляції активні речовини впливають безпосередньо на слизову оболонку, що забезпечує їх швидке всмоктування і прояв лікувального ефекту. Однак, як і у випадку з будь-якої іншої медичної процедури, лікування інгаляцією вимагає дотримання певних правил.

Один з найбільш часто виникаючих питань — чи можна робити інгаляції при температурі? Підвищення температури — один з постійних симптомів простудних захворювань, і цілком розумно в ході лікування уникати процедур, що сприяють її подальшому зростанню (прогрівання, розпарювання і т.п.). Традиційні інгаляції, начебто вдихання великої кількості парів лікарських рослин, дійсно збільшують температуру тіла, що знижує захисні функції організму. Тому такі інгаляції при високій температурі (від 37,5) не рекомендуються.

Що ж робити, якщо немає можливості збити температуру, але є потреба в застосуванні певного препарату шляхом інгаляції? Розумний вихід — інгаляція небулайзером при температурі. Небулайзер — спеціальний прилад, розпилюючи хмарка з найдрібнішими частинками препарату, які проникають безпосередньо до органів дихання. Основна перевага подібного інгалятора полягає в тому, що освічена їм пар не сприяє перегріву організму, надаючи виключно лікувальний вплив. Отже, при температурі можна інгаляції з застосуванням небулайзера, однак при дотриманні стандартних правил інгаляції (не є за годину до інгаляції, дотримуватися правила і черговість прийому препаратів, під час процедури дихати розмірено) і тільки після консультації з лікарем.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.