Чи можна робити флюорографію вагітним?

Найголовніше питання, яке хвилює всіх батьків — це здоров’я майбутнього малюка. Тому питання чи можна робити флюорографію вагітним завжди залишиться насущним.

Найбільше вплив радіації отримують клітини, що мають здатність ділитися. У період поділу вони практично беззахисні перед шкодою зовнішніх факторів, в тому числі і радіації. У майбутнього малюка клітини, на відміну від клітин дорослої людини, активно діляться, причому це стосується клітин всіх органів. Якщо жінка отримає опромінення на самому початку вагітності, то вагітність не розвинеться. Тому фахівці рекомендують робити флюорографію жінкам під час менструації, щоб мати найменший відсоток ймовірності вагітності.

Бувають ситуації, коли жінка вагітна і під час місячних, зазвичай вона не знає про це і проходить флюорографічне обстеження. В цьому випадку залишається сподіватися тільки на те, що осередок впливу був на великій відстані від матки. Відразу послеоле того, як ви дізнаєтеся про вагітність, пройдіть спеціальний тест на виявлення аномалій і патологій розвитку плоду.

Флюорографічні кабінети Росії практично повсюдно поміняли обладнання на флюорографічне обладнання нового зразка. Але є ще поліклініки, що використовують старе обладнання, тому пройти медичне обстеження обов’язково потрібно відразу!

Рентгенологічні обстеження роблять вагітним строго тільки у випадках крайньої необхідності. В цьому випадку обстеження проводять у кінці другого триместру, все таки це період більш безпечний для дитини.

У цьому питанні є і правовий аспект, іншими словами закон про флюорографії для вагітних. По перше такі обстеження проводяться з застосування всіх можливих засобів захисту абсолютно всіх органів. По — друге доза опромінення повинна бути не більше 1 мЗв. Велика доза призначається тільки за медичними показаннями в зазначеному вище випадку. Зазвичай вони призначаються для діагностики захворювань у важкій форм, таких як, захворювання органів травлення, області тазу і сечостатевих шляхів. У таких випадках вагітним на жаль пропонують перервати вагітність.

Іноді виникає питання, чи можна мамі робити флюорографічне обстеження, якщо вона годує грудьми новонародженого. Ми вже говорили про те, що такого роду випромінювання небезпечно тільки для малюка в утробі матері. Тому ніякої шкоди вашій дитині таке дослідження не принесе.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.