Чи можна приймати гарячі ванни під час вагітності: прихована небезпека

Ванна з гарячою ароматною водою і піною — здавалося б, ідеальний спосіб заспокоїти ниючі м’язи і полегшити дискомфорт, який часто супроводжує вагітність. Тим не менш, приймати гарячі ванни під час вагітності не завжди безпечно: розслаблюючі, що знімають болі гарячі ванни можуть викликати гіпертермію — аномальне підвищення температури тіла або, іншими словами, перегрівання.

Чим небезпечні гарячі ванни при вагітності?

Численні медичні дослідження довели, що підвищення температури тіла до 38.33 градусів за шкалою Цельсія або вище під час вагітності небезпечно. З підвищеною температурою тіла, особливо в першому триместрі вагітності, пов’язано підвищення ризику появи вроджених дефектів у дитини. У загальному випадку вважається, що підвищення температури тіла до тридцяти дев’яти градусів за Цельсієм неприпустимо і може привести до серйозних наслідків для здоров’я вагітної жінки та дитини.

Розслаблюючі гарячі ванни несуть потенційний ризик перегрівання: приміром, якщо температура води складає приблизно сорок градусів за шкалою Цельсія, то температура тіла підвищується до небезпечного порогу в тридцять дев’ять градусів всього за десять-двадцять хвилин знаходження в гарячій воді. Особливо великий ризик перегрівання в тих випадках, коли, перебуваючи у ванні, ви приймаєте не сидяча, а горизонтальне положення — так, що над водою залишається тільки голова. Якщо велика частина торсу при знаходженні в ванні не прихована під водою, ризик перегрівання значно нижче.

Як зменшити ризик

Потенційна небезпека перегрівання не переважує, втім, всіх достоїнств гарячої ванни — в більшості випадків відмовлятися від ванн на весь період вагітності не потрібно, важливо лише дотримуватися кілька основних правил, щоб знизити ризик перегріву:

 • Не приймайте гарячу ванну довше десяти хвилин
 • Набираючи воду у ванну, виміряйте її температуру
 • Перебуваючи у ванні протягом тривалого терміну часу, стежте за температурою тіла
 • Якщо гаряча ванна змушує вас почувати себе погано (починає крутитися голова, порушується дихання, припиняється потовиділення, темніє в очах), відразу ж відмовтеся від прийому ванни
 • У ванні краще перебувати в сидячому, а не горизонтальному положенні — це допоможе знизити ризик перегрівання
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.