Чи можна повернути товар без чека?

Чи можна повернути товар без чека? Так, можна!

«Закон про захист прав споживача» бореться за наші права, його потрібно знати і обов’язково користуватися. На жаль, не кожен громадянин в Росії знає про свої можливості як споживача. Ось Ви б пішли повертати в магазин сподобався товар, якби втратили чек. Думаю, далеко не кожен з нас ризикнув би це зробити, враховуючи рівень сервісу у вітчизняних магазинах. А «Закон про захист прав споживачів» говорить про те, що повернути товар без чека ми можемо. Зрештою, це навіть логічно. Адже чек друкується не в одному примірнику, а у двох, один залишається у продавця, і якщо ви назвете день і приблизний час покупки, то продавця не утруднить підняти касову стрічку і подивитися, чи правду Ви говорите.

Якщо Вам не сподобалося те, що ви купили, за умови, що немає ніяких пошкоджень з вашої вини, то сміливо можете повертати річ у магазин протягом двох тижнів, навіть без чека! Майте на увазі, що не всі товари можна повернути навіть з чеком. Не можна повернути нижню білизну, колготки та шкарпетки, так як це індивідуально; комп’ютер, так як це складний технічний пристрій. Існує перелік предметів, що не підлягають обміну та поверненню, з ним можна ознайомитися в «Законі про захист прав споживачів». Якщо в цьому переліку ви не знайшли річ, яку хочете повернути і на яку втратили чек, то проблем бути не повинно, можете повертати в магазин.

Якщо у вас є свідки — відмінно. Візьміть і їх з собою. За законом Ви маєте право доводити свою правоту за допомогою свідків. На практиці зазвичай в магазинах йдуть на зустріч і без всяких зайвих з’ясувань повертають гроші (якщо, звичайно, не потрібно експертиза, як у випадку з мобільними телефонами). Але якщо Вам все ж відмовили, звертайтеся в Росспоживнагляд або до Товариства із захисту прав споживачів. У Вас візьмуть претензію про порушення і вживуть необхідних заходів. І запросять пізніше для складання заяви в магазин або безпосередньо до суду, якщо питання спірне.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Держава. Додайте в закладки постійне посилання.