Чи можна пити каву вагітним?

Приємно починати день з чашки ароматної кави, у багатьох людей ранок асоціюється з запахом кави. Але, в період вагітності доводиться відмовитися від деяких звичок або щось змінити в них, щоб майбутній малюк народився здоровим.

Кофеїн дає тонізуючий ефект і може заподіяти шкоду здоров’ю, якщо випивати 5 чашок кави щодня.

Деяких жінок всю вагітність супроводжує підвищений тиск, в цьому випадку необхідно негайно повністю відмовитися від улюбленого напою, щоб уникнути можливих ускладнень.

Вчені ось уже кілька десятиліть не можуть прийти до однієї думки в суперечці про те, чи можна пити каву вагітним. Одні вважають, що кофеїн, проникаючи через плаценту в кровоносну систему майбутнього малюка, не може не робити шкідливого впливу на його розвиток. Інші вважають і практично всі дослідження підтверджують, що при вживанні кофеїну в помірних кількостях ніякої шкоди дитині принести не може.

Безсумнівно необхідно знати і про те, що кава, особливо з вершками, молоком і цукром, є дуже калорійним. Отже, потрібно обов’язково пам’ятати про те, що вживання кави не повинна замінювати повноцінні прийомів їжі. Відповідно, багато в чому з цієї причини фахівці наполягають на вживанні кави вагітними тільки після прийому їжі.

А ось ще один важливий аспект — кава сприяє гіршого засвоєнню заліза в організмі. Таким чином, вагітним жінкам, які намагаються підвищити рівень гемоглобіну, не можна пити каву. А ті, хто бореться зі зниженим тиском за допомогою кофеїну можемо рекомендувати впоратися з цією проблемою за допомогою грамотно підібраною дієти, занять спортом, прогулянок в лісі і просто пішки на свіжому повітрі і прийому вітамінів. Ці заходи допоможуть зберегти хороше здоров’я протягом всієї вагітності і після неї, а так само виявляться корисними не тільки для тиску майбутньої мами, але і для самопочуття малюка.

У різний час різними вченими проводилася маса різних дослідження на тему шкоди або безпеки каву під час вагітності. З’явилися цікаві результати досліджень вчених з Данії. Вчені спробували з’ясувати, яка ж кількість кави можна випити жінці під час вагітності без шкоди для власного здоров’я і здоров’я майбутньої дитини

Отже, провівши велику роботу по спостереженню дієт вагітних жінок, датські вчені прийшли до висновку, що вагітній жінці без будь-яких негативних наслідків для себе і майбутнього маляти може випивати до трьох чашок кави в день. Саме таке вживання кави і кофеїн містять напоїв для майбутньої мами не загрожує ранніми пологами і маленькою вагою новонародженого.

Звертаючись до до попередніх досліджень, згадаємо, що одні вчені не бачили шкоди невеликих доз кофеїну, а інші все-таки спостерігали зниження ваги новонароджених при вживанні кави вагітними.

Вчені Данії, на відміну від попередніх дослідників, які проводили опитування вагітних, суворо спостерігали за раціоном і способом життя вагітних і жінок після пологів. У дослідженні брали участь 1207 жінок.

Суть спостереження полягала в наступному: половина учасниць вживала в останньому триместрі вагітності звичайний розчинну каву, інші пили каву без кофеїну. Під час спостереження приймалися до уваги терміни вагітності і приблизна вага малюка.

«Близько трьох чашок кави в день — абсолютно нормальна кількість, проте при більш високому споживанні жінкам необхідно дотримуватися обережності».

Підрахувавши результати, датські вчені прийшли до висновку, що відмінності у вазі новонароджених в обох групах немає, кількість недоношених дітей було трохи більше в групі жінок, які отримували кави без кофеїну.

На думку провідного автора дослідження доктора Боділа Хаммера Бека, отримані дані говорять про те, що вживання до трьох чашок звичайної розчинної кави в день абсолютно безпечно для вагітних.

Попереднє дослідження вчених групи Бека показало, що надмірне вживання кави — більше дев’яти чашок на день — призводить до збільшення ризику мертвонародження.

Вагітним кави можна, якщо жінка чудово себе почуває, а ведучий вагітність лікар не виявив жодних проблем зі здоров’ям. Але в будь-якому ситуації необхідно пам’ятати про помірність.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.