Чи можна палити в під’їзді?

Куріння забороняють зараз все частіше і частіше, воно заборонене на телебаченні, в громадських місцях, а кожна пачка сигарет повідомляє курцеві про те, що вона зробить з його здоров’ям, здоров’ям близьких і тривалістю життя. Справжні загрози виходять. При такому підході варіантів у курця залишається не так вже й багато: або курити у себе вдома, або не палити зовсім. Чи можна палити в під’їзді, адже тим, хто не хоче щоб тютюновий дим був у них вдома, доводиться бігати саме туди. При цьому дозу диму отримують багато жителів під’їзду.

Чи можна палити в під’їзді з точки зору закону

Закон офіційно і суворо забороняє куріння в громадських місцях, окрім спеціально обладнаних, але чи стосується це до під’їздів. Начебто користується ним велика кількість людей, серед них можуть бути маленькі діти. Але з точки зору закону, під’їзд є частина будинку і відноситься до приватної власності мешканців, відповідно, на своїй приватній власності вони можуть займатися чим завгодно, і курити в тому числі. Рішення про заборону куріння в даному конкретному під’їзді може прийматися радою мешканців або домоуправлінням, але таке є не скрізь, та й санкції за куріння призначити досить складно. Отже, використання під’їзду як приватної власності можливо в будь-яких цілях за бажанням власників.

Чи можна палити в під’їзді з точки зору здоров’я

Під’їзд є погано провітрюваних приміщеннях. Можливо десь і існують під’їзди, обладнані кондиціонерами і витяжками, але безумовно не в стандартних багатоповерхівках. Так що дим може накопичуватися і проникати в квартири, якщо шкідливе вплив від нього буде невеликим, то от від запаху позбутися важко. Якщо ж під’їзд забезпечений хорошими, легко відкриваються вікнами, і курець піклується про своїх сусідів, провітрюючи під’їзд після куріння, то і шкоди від його куріння не буде і сусіди не в праві на нього ображатися.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Держава. Додайте в закладки постійне посилання.