Чи можна лікувати зуби під час вагітності?

Вагітність — особливий час для будь-якої жінки. Воно пов’язане із змінами самопочуття як фізичного так і морального. Проблеми з зубами з’являються в цей період частіше, ніж всі інші.

Вся справа в тому, що в організмі вагітної жінки відбуваються гормональні зміни, послаблюється імунітет. Як майбутній мамі так і майбутньому малюку в цей період особливо необхідно таке корисне речовина, як кальцій. Малюк забирає багато корисних речовин з організму матері, тому карієс в період вагітності з’являється і розвивається дуже швидко. Відвідувати стоматолога необхідно періодично протягом всієї вагітності.

Вітаміни, мікроелементи, різні корисні речовини свого організму мама витрачає на формування та розвиток дитини в утробі. Для формування скелета плоду необхідна величезна кількість фосфору, кальцію, фтору і інших мінеральних речовин, які беруться з ресурсів організму жінки. Якщо цих ресурсів і запасів не вистачає, перераховані вище речовини беруться з зубів і кісток вагітною. Природно ці процеси негативно позначаються на стані кісток і зубів майбутньої мами. Бост стають крихкими, а зуби руйнує карієс.

Якщо вчасно не лікувати карієс, він може розвинутися в пародонтоз, який часто призводить до втрати зубів. Будь пародонтоз починається з гінгівіту. Він проявляється в кровоточивості ясен. У вагітних жінок зустрічається особливо часто і навіть є такий термін як «гінгівіт вагітних». Щоб уникнути цієї неприємності необхідно постійно проводити санацію порожнини рота.

Тому на початку вагітності обов’язково відвідайте зубного лікаря. Він подивися і оцінить стан ясен і зубів і дасть рекомендації по догляду за порожниною рота, по використанню зубної нитки і різних щіточок.

У наш час ця проблема не стоїть так актуально, тому що наша медицина розвинена на досить високому рівні. Вона здатна розвінчати міфи про те, що кожна дитина забирає по одному зубу у мами або про те, що медикаменти, використовувані для анестезії, завдають шкоди дитині. Ще більш часті помилки в тому, що рентген-це радіація і відповідно-шкоди дитині й матері.

Чи можна лікувати зуби під час вагітності? Це питання рано чи пізно постає перед кожною майбутньою мамою. Проходити профілактичні огляди, видаляти та лікувати зуби при вагітності можна і потрібно! Звичайно, якщо Ви не хочете залишитися зовсім без зубів.

Завжди треба пам’ятати, що зуби, уражені карієсом, розносять його по всій порожнини рота; мікроби можуть проникнути в шлунково-кишковий тракт і дихальні шляхи майбутніх мами і малюка. Наслідком цього стануть алергії і ослаблене стан новонародженого.

Природно всіх вагітних хвилює питання: чи можна вагітним лікувати зуби з анестезією?

В даний час розроблені лікарські препарати для анестезії, які не є небезпечними для майбутнього малюка. Те ж саме можна сказати і про рентгенологічні дослідження. Сучасні стоматологічні клініки, як бюджетні так і комерційні, оснащений оснащені стоматологічними медикаментами, розробленими для вагітних, а так же рентгенологічним обладнанням, яке можна використовувати для жінок другого і третього триместру вагітності. Так що можна сміливо лікувати зуби з уколом вагітним без страху за майбутнього малюка. На заході давно існують стоматологічні клініки, що спеціалізуються тільки на лікуванні зубів у вагітних. Поступово такі клініки з’являються і в Росії.

Треба зауважити, що не всі маніпуляції із зубами можна проводити під час вагітності. Наведу ті, які проводити можна:

 • Можна полікувати карієс;
 • Лікар може призначити лікування пародонтиту;
 • Видаляйте зуби з анестезією і без неї;
 • Усунення запалення зубів і ясен;
 • Установка брекет-систем;
 • Не рекомендую знімати зубний камінь і вставляти зуби.
 • Вагітним потрібно не тільки лікувати зуби, але і стежити за харчуванням, щоб знизити ризик виникнення захворювань зубів і ясен. В період вагітності для здоров’я зубів краще вживати менше цукру і продуктів, збагачених вуглеводами. Зверніть увагу, щоб організм у достатній кількості отримував фтор, фосфор, кальцій і вітамін D.Все ці вітаміни містяться в оселедці атлантичної, яйцях кури, риб’ячому жирі, печінці тріски, кисло-молочних продуктах. Для того, щоб кальцій краще засвоювався в організмі і надходив в потрібній кількості в зуби і кісткову тканину, а не викидався в кров, під час його прийому підсильте фізичні навантаження. більше гуляйте на свіжому повітрі, займіться аквааеробікою для вагітних.

  Таким чином, майбутня мама може подбати про своє здоров’я і здоров’я своєї дитини, відвідуючи стоматолога час від часу і стежачи за своїм раціоном. Зробіть це, адже після народження дитини на стоматолога у Вас буде менше всього часу. Адже ми розібралися, що лікувати зуби вагітним можна.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.