Чи можна курити під час вагітності?

v Відео — «Чи можна курити під час вагітності»

Якщо жінка замислюється на рахунок того, чи можна курити під час вагітності, значить вона має занадто маленькими знаннями в цьому питанні. Однозначно можна сказати, що куріння під час вагітності завдає шкоди і ембріону, і плоду, і новонародженому, і підрослому дитині, і самої вагітної жінки.

Палити чи під час вагітності — шкода ембріону

Ембріональний період проходить від моменту зачаття до 10 — 12 тижнів вагітності. Тільки потім настає плодовий період. Багато помітять, що саме на 10 — 12 тижнях лікарі призначають перші ультразвукове дослідження. Що може статися за цей маленький термін, якщо вагітна жінка палить. Тривають дослідження впливу нікотину і тютюнового диму на ембріональний розвиток. І вже доведено, що чоловічі ембріони (майбутні чоловіки) є набагато чутливіші до цього впливу, і не захищені від нього. Тобто з великою ймовірність, якщо курить жінка чекає сина, то навряд чи він народиться цілком здоровим. До речі, куріння кальяну також завдає шкоду ембріону.

Вплив куріння вагітної на плід

Уже підтверджено, що навіть вдихання тютюнового диму призводить до гіпоксії плода (кисневого голоду). Справа в тому, що оксид вуглецю абсолютно вільно проникає в плаценту вагітної, а далі в кров плода. А в наслідок цього артеріальна кров плода більше насичується вуглекислим газом.

Чи можна курити вагітним — вплив на саму вагітність

 • Ймовірність мимовільних викиднів збільшується. Можна порівняти, що у курців матерів ймовірність викидня — 22,5-41% випадків, у некурящих — всього в 7,4%.
 • Жінки, що палять мають ризик спонтанних абортів на 30 — 70% більше, ніж некурящі.
 • За статистикою більшість випадків мертвонароджених дітей було в тих сім’ях, де палять і мама і тато.
 • Зростає і вірогідність передчасних пологів.
 • Куріння під час вагітності впливає на новонародженого

 • Маса тіла новонароджених менше норми у курящих жінок.
 • Різні захворювання у новонароджених зустрічаються частіше, якщо мати курила під час вагітності. Так як у дитини знижуються адаптаційні можливості, і йому важче пристосуватися до нових життєвих умов.
 • Число вроджених дефектів розвитку новонароджених набагато більше у курців матерів.
 • Курити під час вагітності не можна — небезпека для дітей старшого віку

  Дитина кращий жінки має більше шансів на уповільнення не тільки у фізичному розвитку, а й в інтелектуальному, емоційному. Жодна мати не побажає такого своїй дитині. З ним може виникати більше труднощів у навчанні читання, письма, рахунку. У дослідженнях добре видно відставання дітей курців групи до 6 років від однолітків.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.