Чи можна годувати грудьми при температурі?

Здоров’я людини — це її головне знаряддя в боротьбі з несприятливими чинниками навколишнього середовища. Особливо гостро стоїть питання, якщо ми ведемо мову про здоров’я грудного немовляти. Наша сьогоднішня стаття розповість вам про те, чи можна годувати грудьми при температурі. Як відомо, в такій тонкій справі як годування дитини краще радитися з фахівцем. Ну а ми запропонуємо вам лише загальні випадки з якими можна зіткнутися в повсякденному житті. Отже:

Годування грудьми при температурі. Чи можливо це?

Безумовно, це можливо. Але наскільки це правильно і безпечно? Ось в чому питання. Ми даємо вам ємний і точну відповідь: годувати дитину грудьми при температурі можна! Згідно з дослідженнями, та й взагалі загальним медичним знанням, жар матері під час годування дитини не надає на дитину згубного впливу. Ні в якому разі не варто переривати годування в період захворювання. Якщо мати дитини хвора на ГРВІ, то разом з молоком, малюк отримає антигени і поживні речовини, які навпаки додадуть його імунітету ще більше стійкості. Також, годування дуже важливо і для матері. Справа в тому, що в період після пологів груди матері повинна віддавати молоко, а не тримати його всередині. У результаті переривання вигодовування, молода мама може заробити такі неприємні хвороби як лактостаз або мастит. Ще одна небезпека переривання вигодовування полягає в тому, що після довгої перерви в годуванні грудьми, дитина може і зовсім відмовитися від такого способу харчування. В цьому випадку доведеться переходити на живильні суміші, а матері зціджувати молоко в уникненні його застою в порожнині грудей. Чи можна годувати грудьми при температурі, викликаної застудою? Так, можна.

Ще один важливий момент, про який забувати ні в якому разі не можна. Якщо температура тіла матері не перевищує 38 градусів і викликана різними стресовими психологічними факторами або овуляцією, то годування дозволено. Однак, якщо температура вище 39, тоді необхідно в обов’язковому порядку її збити. Справа в тому, що при годуванні з температурою змінюється смак молока, що може спровокувати відмова дитини від такого способу годування. Крім того, годування при високій температурі становить серйозну загрозу для матері немовляти. Перед годуванням спробуйте збити температуру за допомогою засобів, що містять парацетамол. Ні в якому разі не застосовуйте препарати на основі аспірину.

Ще один важливий момент полягає в тому, яка причина викликає температуру. Як правило, ті захворювання, для лікування яких застосовують антибіотики, можуть представляти серйозну небезпеку не тільки для матері, але і для дитини. В даному випадку, рекомендується звернутися за порадою до вашого лікуючого лікаря, який підкаже правильний алгоритм дій в даній непростій ситуації. Зазвичай, при легкому перебігу захворювання, лікар підбирає ті антибіотики, які не завадять процесу годування. А в деяких випадках серйозних захворювань доводиться переривати процес вигодовування повністю. Хвороби, які пов’язані з нирковою недостатністю, серцево-судинною системою, печінкою і легенями. У всіх цих випадках вигодовування не рекомендується, а деколи повністю забороняється. Варто відзначити, що в такій ситуації найкраще рішення — це проходження консультації з лікуючим лікарем і з педіатром. Тепер ви знаєте, дорогі читачки, в яких випадках можна годувати грудьми при температурі.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.