Чи можна гадати на Різдво?

Ворожіння на Різдво — дуже давній звичай. Багато дівчат з трепетом чекали ворожінь, адже на них вони дізнавалися відповіді на хвилюючі питання — посватає чи якийсь хлопець, чи будуть грати весілля, в хороший чи будинок потрапиш і т.п. Гадали самими різними способами — від нешкідливих до абсолютно страхітливих і навіть небезпечних.

Однак, у цього старовинного звичаю є і противники. Наприклад, ось що каже православна церква — чи можна гадати на Різдво?

Християнська традиція категорично забороняє будь-яке ворожіння, воно розуміється як гріх. Вважається, що в процесі ворожіння Ви так чи інакше викликаєте бісів, що вам же самим може нанести шкоду.

Існує, однак, точка зору, яка пояснює таку позиція церкви. Ворожки і ворожки стали переслідуватися, а ворожіння з’явилися гріховним дійством ще в Старому Завіті, так як церква хотіла отримати якусь монополію на знання. Таким чином їй було простіше контролювати свідомості мас, адже саме вона розцінювалася як істина в останній інстанції — адже ніхто, крім Господа не може знати майбутнього.

Церква також дотримується думки, що не існує поділу магів і ворожок на білих і темних, все однакова грішні і карані, так як вдаються до послуг потойбічної сили. Їх чекає болісна смерть і неспокій душі, і все це частково передається і їх «клієнтам». І на Різдво нічого не міняється, все залишається на своїх місцях, так що відповідь православ’я на питання, чи можна гадати на Різдво, був і є негативний.

Однак, якщо ви не зараховуєте себе до людей релігійних, і хочете у що б то не стало заглянути в своє завтра, ми можемо запропонувати вам кілька варіантів різдвяних ворожінь

Потрібно сказати, що стосовно ворожінь російські люди були мастаки на вигадку, практично всі предмети побуту йшли в справу.

Отже, увага, дівчата — одне з найпоширеніших святочних ворожінь на судженого не для слабкодухих. Вам знадобляться дзеркало, рушник і свічка (це єдине, що має висвітлювати кімнату). Гадати краще у відлюдному приміщенні або на горищі. Сядьте навпроти дзеркала, перед яким поставте свічку. Вимовте «суджений-ряджений, прийди до мене вечеряти», далі вдивляйтеся в дзеркало. Передвістя поява нареченого має легке коливання свічки і запітніння дзеркала, після цього відразу протріть дзеркало і в тораженіі ви повинні побачити свого судженого. При цьому потрібно відразу сказати «Цур мене!».

Варіант простого і сучасного ворожіння — візьміть будь-яку книгу, загадайте номер сторінки та рядка, її зміст якимось чином визначить вашу долю.

В сучасних умовах також можна легко використовувати ворожіння по воску свічки. Запаліть її, трохи поджождіте, щоб утворилося необхідну кількість воску і різко перевернувши свічку над ємністю з водою, займіться захоплюючим розгадуванням силуету вийшла фігурки.

Ось пара прикладів святочних ворожінь. Якщо ви не боїтеся можливого впливу нечистої сили — читайте, пробуйте, перелік можливих способів ворожінь дуже широкий!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.