Чи можна дарувати хрестик?

Не можу пройти в ювелірному магазині мимо золотих хрестиків, особливо, якщо вони прикрашені камінням. Мрію про таке, але в мене вже є один і він мені дорогий, тому не купую інший. Але от задумалась, а чи можна дарувати хрестик? З одного боку, чому б і ні, але це якщо розглядати його як просте прикраса. Хрестики, усипаний діамантами, ажурні, великі і маленькі, думаю, як подарунок сподобаються багатьом. З іншого боку, якщо людина християнської віри, чи можна взагалі дарувати йому хрестик, адже хрещення — це таємничий обряд і відбувається він з хрещеними, напевно, вони і повинні дарувати йому хрестик. І чи можна взагалі мати не один, а кілька хрестиків.

Ось, що мені вдалося з’ясувати. Виявляється, за церковним традиціям дарувати хрестик можна і навіть потрібно. Але, якщо людина, якій ви даруєте хрестик, має християнську віру і хоча б трохи дотримується звичаї, то при даруванні хрестика потрібно дотримати кілька умов. По перше, не потрібно вибирати хрестик як прикрасу. Церква не любить багатих хрестів, інкрустованих дорогоцінним камінням або занадто великих за розміром. В ідеалі хрестик взагалі повинен бути з алюмінію і висіти на звичайному шнурку. Якщо вже ви вирішили подарувати золотий або срібний хрестик, то нехай він буде якомога скромніше. По друге, хрестик не носять у всіх на виду. Бажано, щоб він був на досить довгому ланцюжку або мотузку, щоб не вибивався з під одягу. Хрестик — це ваша особиста віра, про яку не говорять і не афішують.

Так що можете дарувати хрестик своїм близьким. Такий подарунок точно буде від душі і залишиться в пам’яті на все життя. А ось забобони про те, що якщо подарували хрестик, то це до смерті і негоди, відмітайте відразу, це все не правда і тільки забобони, не більше!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.