Чи безпечний мій слінг або не всі слінги однакові

Безпека дітей — це головне питання, яке турбує всіх батьків. Також це стосується і безпеки носіння дітей в слінгу. У новинах іноді миготять історії про те, що слінги для дітей небезпечні, а в деяких випадках смертельні. На жаль, деякі слінги дійсно небезпечні, але засоби масової інформації рідко розбираються в засобах, призначених для транспортування дітей, і тому вони об’єднують їх усіх в одну групу: «О Боже! Це пристосування вб’є вашої дитини ».

Що забезпечує безпеку слінгу?

У будь-якому слінгу дитина повинна знаходитися в положенні, схожому на положення на руках у матері (за винятком слінгів, в яких дітей носять на спині, хоча і в них дитина повинна відчувати себе комфортно). Так, наприклад, у слінгах на кільцях дітей зазвичай носять у вертикальному положенні на рівні грудей, або ж в лежачому положенні, схожим з тим, коли ви годуєте дитину грудьми, або в положенні напівлежачи. Такі ж положення рекомендуються для слінгів-шарфів, слінгів-кишень і травень-слінгів. При транспортуванні дитину в слінгу, мама повинна завжди бачити голову і обличчя дитини. Дитину не можна накривати тканиною з головою. Він повинен дихати вільно і легко, його шия повинна залишатися прямою, а голова не повинна бути напружена або звисати (вона не повинна звисати на груди). Дитина може вільно приймати ці положення в будь-якому з цих слінгів, хоча йому і треба буде звикнути.

 • Не слід носити дитину горизонтально на боці, або в положенні, коли він притиснутий до вашої грудей. Хоча в деяких засобах для носіння дітей по-іншому носити дітей просто неможливо. Такі слінги являють собою переноску з бортиками, які стягуючі за допомогою шнурків, їх дно викладене ущільнювачем, а сам слінг — це перенесення на лямці з силовою пряжкою або фастексах. Іноді, щоб створити видимість безпеки, на таких слінгах присутні ремені, якими можна зафіксувати дитину в одній позі. Такі пристосування називаються слінг-сумками, і вони мають кілька недоліків у своєму дизайні.
 • Вони закривають візуальний доступ до дитини через бортиків, які тягуючі за допомогою шнурків. Слінги-сумки нагадують звичайний речовий мішок. Ви можете бачити обличчя дитини, тільки коли бортики не затягнуті. Через те, що слінг закритий зверху, всередині нього може накопичуватися вуглекислий газ, що може перешкодити нормальному диханню дитини.
 • Плоске підстава не дозволяє тканини прийняти форму тіла дитини, і створює реальну небезпеку того, що дитина скотиться на одну сторону. Це може бути дуже небезпечним. Якщо дитина сповзає до тіла батька, навіть якщо в слінгу є спеціальна сіточка, яка нібито пропускає повітря, виникає ризик задушення.
 • Вигнута форма перенесення провокує позу «підборіддя-до-грудей». У новонароджених дихальні шляхи дуже вузькі — діаметром з отвір соломинки — і якщо підборіддя притиснутий до грудей, це може стиснути дихальні шляхи, і зменшити або навіть заблокувати потік повітря. Це явище називається «позиційна асфіксія» і може статися в будь-якому вигляді переносника, в якому голова дитини нахилена вперед, включаючи дитячі автокрісла і коляски (в них дітей возять в горизонтальному положенні, вони не призначені для немовлят), а також гойдалки.
 • Ремені всередині багатьох слінг-сумок створюють помилкове відчуття безпеки. За допомогою ременів ви фіксуєте дитини в незручному, нестійкому положенні, і після цього вірите, що дитина в безпеці, хоча ви його не бачите в слінг-сумці.
 • Більшості з цих мішків приписують єдиний універсальний для всіх розмір, але насправді вони занадто великі для жінок середнього розміру. Навіть якщо їх туго затягнути, дитина опиняється на рівні стегон, закутаний в тканину.
 • Обмежена регуляція довжини поясів і вузькі ремінці часто призводять до дискомфорту того, хто їх одягає.
 • При перевірці слінгів на безпеку, пам’ятайте:

 • Ви завжди повинні бачити обличчя дитини і легко перевіряти його стан, не відкриваючи і не відсуваючи тканину.
 • Слінги повинні імітувати спосіб утримування дитини на руках. Якщо це не так, то, принаймні, вони не повинні закривати дитині доступ повітря і повинні утримувати дитину у вертикальному положенні.
 • Ви повинні мати можливість легко перемістити дитину в безпечне положення, не вдаючись до використання ременів, пряжок, або інших конструкцій.
 • Слінги повинні легко прилягати до тіла, утримувати дитину щільно, на рівні грудей, а не низько, на рівні стегон.
 • Отже, чи безпечний ваш слінг? Якщо він відповідає критеріям, наведеним вище, і вам легко слідувати інструкціям по його носіння, значить, він вам підходить. Наймодніші і добре оснащені слінги небезпечні, якщо той, хто їх носить, не знайомий з правилами користування та безпеки (часто добре оснащені слінги, наприклад, слінг-сумки, виявляються найменш безпечними). Найпростіший шматок тканини може бути безпечним, якщо його правильно носити. На жаль, великі компанії-виробники слінг-сумок не усвідомлюють небезпеки, яку вони створюють, незважаючи на повідомлення про випадки позиційної асфіксії.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.