Часник і здоров’я — захищає не тільки від вампірів

загрузка...

Часник по праву вважається одним з найефективніших народних лікарських засобів всіх часів. Більш того, по ефективності і користь для здоров’я він цілком може змагатися з деякими хімічними препаратами, що з’явилися в ХХ столітті, в тому числі з антибіотиками.

Часник — природна комора здоров’я

Здавна відомий у всьому світі своїми цілющими і профілактичними властивостями, часник сьогодні заново відкритий вченими як засіб від усіх хвороб. За останніми даними, часник містить більше 400 різних корисних для здоров’я хімічних компонентів і з’єднань і його без перебільшення можна назвати природною коморою здоров’я. Так, до складу часнику входять: екстрактивні речовини, ефірні олії, мінерали (азот, залізо, йод, калій, кальцій, магній, марганець, натрій, селен, фосфор, цинк), кислоти (аскорбінова, кремнієва, сірчана, фосфорна), вітаміни С, D, В і Р; сполуки сірки, полісахариди, фітостерини, інулін, клітковина, аденозин, аллеіксін, пектини і безліч антиоксидантів, що володіють цілим рядом лікувальних властивостей.

Крім того, при механічному пошкодженні часнику утворюється Аліцин — речовина з дуже сильними антиоксидантними властивостями, тобто нейтралізує дію вільних радикалів на клітини організму. Чим тонше нарізаний часник, тим більше аллицина утворюється, тим сильніше лікувальний ефект.

Містяться в часнику сполуки сірки вбивають і пригнічують цілий ряд бактерій, вірусів, грибків, цвілі, паразитів і черв’яків. Вони також благотворно впливають на роботу життєво важливих систем організму, у тому числі систему кровообігу, травлення та імунну систему; сприяти детоксикації, чищення організму, знижують артеріальний тиск, зміцнюють імунітет і прискорюють загоєння. Загалом, часник просто необхідний для здоров’я.

Корисні властивості часнику

Отже, часник має безліч корисних властивостей, ось лише деякі з них:

 • часник допомагає при респіраторних захворюваннях;
 • часник пригнічує розвиток раку;
 • часник знищує герпес (при контакті);
 • часник розріджує кров;
 • часник є антиоксидантом;
 • часник виводить з організму токсини і шлаки;
 • часник знижує рівень цукру в крові;
 • часник знижує рівень холестерину;
 • часник допомагає при лікуванні ВІЛ / СНІДу;
 • часник зміцнює імунну систему
 • Примітно, що дослідники виявили ефективність часнику в лікуванні деяких найсерйозніших захворювань нашого часу, таких як ішемічна хвороба серця, рак молочної залози та ВІЛ / СНІД. Крім того, часник може змагатися з антибіотиками по ефективності в знищенні таких супербактерій, як стрептококи і стафілококи, які стають все більш і більш стійкими до багатьох лабораторним антибіотиків. Виявляється, що у ентерококів, стафілококів і стрептококів формується стійкість до пеніциліну, тетрацикліну, ванкоміцину і інших антибіотиків, але не до часнику! Крім того, на відміну від звичайних антибіотиків, часник не руйнує кишкову мікрофлору.

  Детальніше про застосування часнику в лікувальних цілях

 • Акне: більшість з нас хоча б одного разу стикалися з такою неприємною проблемою, як прищі. Косметичні та фармацевтичні компанії заробляють мільйони на продажу кремів і лосьйонів від вугрів, а між тим, порятунок від акне потрібно шукати не в аптеці, а в продуктовому магазині! Проблема в тому, що акне може бути викликано різними причинами: нестабільністю гормонів, неправильним харчуванням та способом життя, стресом, нарешті. Хоча часник сам по собі навряд чи вилікує прищі, він істотно підвищує ефективність інших народних методів лікування.
 • Серцево-судинні захворювання і високий рівень холестерину: якщо вам подобається середземноморська кухня, ви напевно помітили, як щедро в ній використовується часник. Вчені помітили, що серед жителів середземноморського регіону дуже низький рівень захворюваності серцево-судинними захворюваннями.
 • Холестерин — неоднозначне з’єднання. З одного боку, він необхідний для життя і здоров’я, з іншого — він може нас вбити. Справа в тому, що існує два види холестерину — хороший (ліпопротеїни високої щільності або ЛПВЩ) і поганий (ліпопротеїни низької щільності або LDL). Сучасна медицина виявила, що часник містить аліцин, що знищує гідроксильні радикали, що запобігає окисленню ліпопротеїнів низької щільності.
 • Антиоксидантні властивості: алліцин природним чином підвищує активність антиоксидантних ферментів аталази і глутатіонпероксидази в крові, що допомагає нейтралізувати руйнівний вплив нікотину і уповільнює процес старіння печінки шляхом.
 • Антибактеріальні властивості: часник має 1% активності пеніциліну і ефективний відносно цілого ряду бактерій, у тому числі лістерій, сальмонел, кишкової палички, криптококового менінгіту, грибка кандиди і стафілокока.
 • Тромби: клінічні випробування показали, що кров’яний тиск після прийому препаратів часнику знижується на 1 — 5%. На перший погляд, це небагато, але навіть це невелике зниження тиску зменшує імовірність інсульту на 30-40%, і серцевої недостатності — на 20-25%.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.