Часник і його антихолестеринові властивості

Його аромат неможливо ні з чим переплутати, яскравий, специфічний і такий корисний … знайомтесь, король прянощів (саме так його називають) — часник. Правильно його назва звучить часник посівний, міжнародне латинська назва (Allium sativum L.), відноситься він до сімейства цибулевих. Часник — дворічна трав’яниста рослина, що росте практично по всій території євразійського континенту. Сказати про користь часнику, це означає не сказати нічого, більше п’яти тисяч років його використовують як панацею від багатьох хвороб, а також як відмінний профілактичний і омолоджуючий засіб.

Хімічний склад часнику

Часник — натуральні природні ліки проти більшості хвороб, в ньому міститься більше 400 корисних і потрібних речовин: білки, жири, вітаміни (А, групи В, С, D, Е), мікроелементи і макроелементи (йод, калій, натрій, кальцій, магній, селен, кремній, фосфор), антиоксиданти, антикоагулянти, фітонциди.

Специфічний аромат часнику додає ефірне масло, яке володіє сильним протизапальним, протигрибковою і антипаразитарною дією. Завдяки великій кількості антиоксидантів, які входять до складу часнику, ця рослина володіє унікальними омолоджуючими і регенеруючі властивості. Часник відмінний іммуноповишающій препарат, він багаторазово підсилює природні захисні сили організму, робить його стійким до основної частини різних бактерій і патогенних мікроорганізмів. Дію часнику можна порівняти з дію антибіотиків широкого спектру дії, від нього гинуть віруси, грибки, бактерії, і глистяні інвазії.

Корисні властивості часнику

Перераховувати всі корисні властивості і дію, яке чинить часник на організм можна довго: він покращує регенерацію тканин, очищає шкіру, покращує ріст і якість волосся, володіє бронхолітичними властивостями, відхаркувальною дією (його широко застосують при лікуванні бронхолегеневих захворювань і туберкульозу). Високий вміст таурину дозволяє підтримувати постійність внутрішнього середовища організму, таурин управляє роботою клітинних мембран, утримує зовні клітин натрій, усередині калій і магній, тобто він є природним сечогінним засобом.

Часник підвищує апетит, стимулює роботу всього шлунково-кишкового тракту, регулює секрецію травних залоз, пригнічує процеси бродіння і гниття в кишечнику, має спазмолітичну дію (його застосовують при проносах). Часник очищає гнійні рани, прискорює загоєння.

Безсумнівним достоїнством часнику є його антихолестеринові властивості і протипухлинний ефект. В результаті тривалих досліджень було виявлено, що препарати часнику в середньому зменшують вміст холестерину в організмі на 12%. Причому часник діє в основному на «поганий» холестерин, який закупорює судини. Споживання часнику сприяє розрідженню крові, речовини, що містяться в часнику, не дають кров’яним пластинкам скріплюватися між собою, що перешкоджає утворенню тромбів і знижує вірогідність «згортання крові».

Часник прекрасно впливає на судини у головному мозку, також очищаючи їх від бляшок холестеринів і тромбів, що покращує функціонування мозку та імунної системи. Його використовують для профілактики і лікування старечого недоумства і хвороби Альцгеймера. Часник сприяє зниженню артеріального тиску, і благотворно впливає на роботу серця.

Застосування часнику

Часник можна вживати в будь-якому вигляді: сиром, вареному, хлопець, товченому, у вигляді соку. Що найцікавіше, після теплової обробки деякі корисні властивості часнику посилюються, роблячи його ще більш дієвим. Часник широко використовують в приготуванні різних медичних препаратів і біологічно активних добавок. Для тих, хто хоче уникнути специфічного запаху, можна приймати таблетовані екстракти часнику.

Не менш корисно вдихати ефірне масло часнику, в період епідемій грипу, ГРЗ і ГРВІ можна розставляти в приміщенні блюдця з нарізаними зубками часнику.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.