Чай каркаде: напій фараонів

загрузка...

Чай каркаде відомий у багатьох куточках світу — в Латинській Америці, на Близькому Сході (вважається, що цей чай був улюбленим напоєм давньоєгипетських фараонів), в Африці. Його п’ють як в гарячому, так і в охолодженому вигляді; він володіє кислим смаком, що нагадує смак журавлини.

Чай каркаде заварюють з сухих квіток рослини розелла, або гібіскус сабдаріфа. Це рослина родом з Індії, але сьогодні воно виростає в багатьох тропічних регіонах. Завдяки високому вмісту різних поживних речовин чай каркаде в деяких культурах використовують як лікарський засіб. Він на 15-30% складається з органічних кислот (зокрема, до його складу входять лимонна, малеїнова і винна кислоти). У ньому також містяться вітамін С і деякі мінерали.

Вплив на здоров’я

Згідно з результатами проведених нещодавно досліджень, чай каркаде допомагає контролювати рівень холестерину в крові і, таким чином, знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань. У лабораторних тварин чай каркаде знижував рівень холестерину в сироватці крові і успішно запобігав окислення ліпопротеїнів низької щільності.

Відомо також, що у тих, хто регулярно п’є чай каркаде, істотно знижується кров’яний тиск. В одному з досліджень, присвячених цій проблемі, брало участь сімдесят людей. Члени однієї групи (35 осіб) щодня перед сніданком випивали по 450 г чаю каркаде. Учасники з іншої групи двічі в лінь брали по 25 мг антигіпертензивних препаратів (каптоприл). Через місяць у 79% учасників дослідження з першої групи діастолічний тиск знизився, як мінімум, на 10 одиниць; у другій групі тиск знизився у 84% учасників. Якщо чай каркаде і не може замінити антигіпертензивні препарати, то він може підвищити їх ефективність і, можливо, дозволить зменшити дозу медикаментів.

Завдяки високому вмісту антиоксидантів чай каркаде можна використовувати як спазмолітичний, жарознижувальний і сечогінний засіб.

Приготування чаю каркаде

Найбільш часто чай каркаде заварюють наступним способом: заливають заварку окропом і дають настоятися протягом п’ять-десять хвилин. При бажанні чай можна пити в охолодженому вигляді. У Судані квітки гибискуса на кілька днів замочують у холодній воді, а потім п’ють настій, що вийшов. У деяких країнах в чай каркаде додають імбир, корицю, гвоздику, мускатний горіх, лимонний сік, цукор, мед.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.