Чай для годуючих мам — фенхель

В останні роки в продажі з’явилося багато різних чаїв для годуючих мам. Як правило, в них входить не один компонент, а кілька. І майже завжди одним з таких компонентів є фенхель. Ще в глибоку давнину було помічено, що фенхель здатний стимулювати лактацію.

Що такого корисного міститься в фенхелі

Фенхель цінується через насіння з пряним гострим і в той же час солодким ароматом і таким же солодкуватим, злегка гострим смаком.

Це рослина з тонкими ніжними листочками, більше схожими на гілочки і жовтими квітками. Після того, як рослина відцвітає, утворюються грона насіння. Вони і є головною цінністю рослини. Їх збирають після того, як вони стають твердими. Насіння фенхелю дрібні, видовжені, коричнево-сірого кольору. Особливий, властивий тільки фенхелю запах викликаний вмістом в ньому ефірного масла. Крім ефірної олії в фенхелі містяться жирні олії, рослинні білки, цукри, вітаміни (С, бета-каротин, Е, групи В).

фенхелевое ефірна олія містить велику кількість анетола і фенхона (саме вони надають цьому маслу характерний смак і запах), анісовий альдегід, органічні кислоти (наприклад, анісову), пінен і деякі інші біологічно активні речовини.

Навіщо годувальниці приймати фенхель

Майже у кожної жінки протягом перших місяців після пологів періодично зменшується кількість молока, і це часто викликає паніку. Насправді нічого страшного в цьому немає, жінка могла перенести легкий стрес, не виспатися, нарешті, у неї просто був поганий настрій. Все це відбивається на лактації. І зовсім не варто панікувати, потрібно просто вживати заходів:

 • харчуватися регулярно і правильно;
 • пити достатню кількість рідини — близько двох літрів в день (включаючи перші й треті страви);
 • висипатися;
 • годувати дитину стільки разів, скільки він запросить, в тому числі вночі, дитина — це головний стимулятор лактації;
 • використовувати деякі продукти харчування в якості стимуляторів лактації; до таких продуктів відносяться: м’які сири (адигейський, бринза) морква, насіння, горіхи, приправи (імбир, кмин, аніс, фенхель).
 • При правильному харчуванні, режимі дня і годуванні у кожної жінки має бути молоко.

  Як діє на організм жінки, що годує

  Фенхель стимулює секрецію жіночих статевих гормонів естрогенів, які в свою чергу надають пряму стимулюючу дію на секрецію гіпофізом пролактину — гормону, під дією якого молочні залози жінки виробляють молоко. З іншого боку фенхель надає заспокійливу вплив на центральну нервову систему, що також сприяє нормалізації лактації. Розширення периферичних кровоносних судин викликає прилив крові до молочних залоз, а зняття спазму з проток молочних залоз сприяє вільному відтоку молока. Усе разом це й викликає посилення лактації.

  Але це ще не все позитивний вплив фенхелю. Годуючим матерям відмінно відомо, як мучаться діти перших місяців життя від здуття животика. А вже якщо щось не так з травленням у мами, то дитина точно не буде знати спокою. Фенхель здатний м’яко регулювати травлення, стимулюючи секрецію травних соків і злегка збуджуючи рухову активність кишечника. Це дозволяє кишечнику годуючої матері вчасно позбавлятися від калових мас (запори сприяю повторному всмоктуванню токсичних речовин з калу в кров) і від газів, що, безумовно, робить позитивний вплив на якість жіночого молока.

  У якому вигляді годувальниці потрібно вживати фенхель

  Будь-які лікарські препарати, які містити чистий фенхель навряд чи підійдуть матері-годувальниці. Справа в тому, що в фенхелі багато ефірного масла, а воно має як позитивні, так і негативні властивості. Такі сильні стимулятори не дуже корисні годуючим матерям.

  Варто придивитися до спеціальних розчинним чаям для годуючих мам відомих фірм, які спеціалізуються на виробництві дитячого харчування. У складі майже всіх таких чаїв присутній фенхель, але не один, а в поєднанні з іншими рослинними засобами. Комплексний вплив цих поєднань на організм матері-годувальниці ретельно перевірено в лабораторіях і пройшло клінічні випробування, так що їх цілком можна використовувати в якості стимуляторів лактації.

  Фенхель входить до складу таких чаїв для годуючих мам, як «Чай для годуючих матерів» (фірма Хумана, Німеччина), «Чай для годуючих мам» (фірма Бабушкино Козуб, Росія), Чай «Наталь для годуючих мам» (фірма ХіПП, Австрія) та інші.

  Фенхель — чудове рослинний засіб, але через наявність в ньому великої кількості біологічно активних речовин він надає сильну дію, тому годуючим матерям варто ставитися до нього з обережністю.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.