Цетрин — позбавить від алергії

Алергічні захворювання та алергічні реакції зустрічаються сьогодні дуже часто. Для купірування симптомів цих захворювань випускаються різні лікарські препарати. Цетрин відноситься до третього покоління протиалергічних препаратів — блокаторів Н1 рецепторів гістаміну.

Що таке гістамін і як він діє

Гістамін — це біологічно активна речовина, яка виконує роль медіатора, що передає збудження з клітини на клітину. Гістамін бере участь в алергічних та запальних процесах, стимулює секрецію шлункового соку. На клітинах багатьох тканин знаходяться невеликі молекули — рецептори, чутливі до гістаміну — саме через них передається сигнал про початок алергічної реакції.

Рецептори, чутливі до гістаміну знаходяться в шкірі, слизових оболонках дихальних шляхів і називаються Н1-рецепторами гістаміну, відповідальними за алергічні процеси. Є ще Н2-рецепотри гістаміну, вони розташовані в стінці шлунка і відповідають за секрецію і кислотність шлункового соку.

Дія Цетрин на організм

Цетрин випускається в таблетках по 10 мг та надає виборче блокуючу дію на Н1-рецептори гістаміну, що перериває доступ гістаміну до тканин. Цей препарат відноситься до третього покоління препаратів блокаторів Н1-рецепторів гістаміну.

Перше покоління препаратів (димедрол, супрастин) надавало виражене гальмівну дію на центральну нервову систему, так як ці препарати вільно проникали в головний мозок. Дія їх було ефективним, але нетривалим. Препарати другого покоління (кетотифен) діяли вже досить довго, майже не мали побічних ефектів у вигляді сонливості, але інших побічних ефектів було досить багато.

Нарешті, цетрин, який відноситься до третього покоління, діє протягом доби і майже позбавлений побічних ефектів, у тому числі сонливості. Випускається цетрин в таблетках для прийому всередину, які можна приймати незалежно від прийому їжі. Цетрин добре знімає викликаються гістаміном проникність дрібних кровоносних судин (зменшується почервоніння і набряк тканин), попереджає різке зниження артеріального тиску (зниження артеріального тиску може наступити при анафілактичному шоці), полегшують перебіг алергічних реакцій як в самому їх початку, так і при подальшому розвитку.

Початок алергічних реакцій характеризується устремлінням до вогнища алергії еозинофілів (одного з видів лейкоцитів, які відповідають за алергічні процеси), які сприяють розвитку алергічного запалення. А потім вже в «роботу» включається гістамін.

Цетрин попереджає міграцію еозинофілів, тому може зупинити алергічну реакцію на самому початку і навіть попередити її появу, якщо хворий приймає його заздалегідь, з профілактичною метою. Якщо алергічна реакція у розпалі, то включається основний механізм дії Цетрин — блокування Н1 рецепторів гістаміну. Таким чином, цетрин можна застосовувати для попередження алергічних реакцій, а також на будь-якій стадії їх розвитку.

При яких захворюваннях і як застосовують

Цетрин дуже зручно застосовувати при хронічних алергічних процесах для попередження симптомів розвитку алергії. Його можна приймати при алергічному нежиті і кон’юнктивіті і виконувати звичайну роботу. Він рятує людей, які страждають полінози (сезонними алергіями, пов’язаними з пилком квітучих рослин), які з якоїсь причини не змогли виїхати з небезпечної зони в період цвітіння.

Якщо у людини існує алергія на укуси будь-яких комах, то прийом Цетрин попередить появу алергічних реакцій, наприклад, під час відпочинку на природі.

Будь алергічні реакції можуть проявлятися небезпечним поширенням кропив’янки (плямисто-папульозний висипки, схильної до збільшення на очах і злиттю у величезні плями) і набряку Квінке — набряку сполучної тканини, який може поширюватися на м’які тканини гортані, в тому числі на голосові зв’язки . Цетрин попереджає або знімає такі алергічні реакції.

Нарешті, цетрин можна приймати при свербінні будь-якого походження, так як у формуванні свербежу завжди бере участь гістамін, а цетрин блокує його дію.

Приймають цетрин по одній таблетці (10 мг) в день незалежно від прийому їжі та запивати невеликою кількістю води. Дітям цетрин можна приймати після шести років по половині таблетки (5 мг) двічі на день.

Чи є у Цетрин побічні ефекти і кому він протипоказаний

З побічних ефектів при прийомі Цетрин зрідка розвиваються млявість або збудження, сонливість або безсоння, сухість у роті, нудота, блювання, пронос, алергічні реакції.

Прийом Цетрин протипоказаний у віці до шести років, при вагітності, годуванні дитини грудьми і індивідуальній непереносимості компонентів препарату хворим. З обережністю його призначають при хронічній нирковій недостатності.

Цетрин — сучасний ефективний антигістамінний препарат з мінімальними побічними ефектами.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.