Цетрин і вагітність: поняття несумісні

Цетрин дає мало побічних ефектів, тим не менш, він протипоказаний при вагітності. Особливо небажаний прийом цього препарату в перші 12 тижнів вагітності, коли йде закладка органів і тканин плоду. Але і на більш пізніх строках застосування цього препарату також протипоказано.

Алергія у вагітних жінок

Якщо жінка страждає яким-небудь алергійним захворюванням, то передбачити заздалегідь, як «поведеться» алергія під час вагітності деколи неможливо через численні, часом дуже індивідуальних змін в обміні речовин, які відбуваються в її організмі під час вагітності.

При вагітності, перш за все, змінюється гормональний фон жінки, а під його впливом — швидкість кровотоку і обмін речовин. Через велике навантаження (два організму — матері і дитини) знижуються очищувальних здібності печінки і нирок. В результаті всі органи і тканини жінки зазнає значних і різноманітні зміни, які в свою чергу можуть змінити вплив на організм звичних і раніше легко переносите лікарських препаратів до невпізнання.

Всі ці зміни можуть значно збільшити ризик лікарської алергії і викликати загострення почалися до вагітності алергічних захворювань. В одних жінок під час вагітності алергічне захворювання продовжує протікати як звичайно, в інших усе прояви проходять або зменшуються. Але особливо небезпечно погіршення перебігу алергічних захворювань під час вагітності — дуже рідко, але таке трапляється.

Алергія у вагітних найчастіше проявляється у вигляді алергічного нежиті або кон’юнктивіту. Рідше це бувають висипання на шкірі і бронхіальна астма. У всіх цих випадках акушери-гінекологи рекомендують готуватися до вагітності, заздалегідь відвідати алерголога та у разі необхідності провести курс специфічного лікування.

Що робити, якщо алергія під час вагітності посилюється

Перш за все, ніякої самодіяльності: всі лікування повинне проходити тільки під наглядом лікаря. Спочатку лікар постарається справитися з алергією безмедикаментозними способами: гіпоалергенної дієтою, винятком можливих побутових алергенів (в тому числі пил, частинок вовни тварин, луски риб і так далі).

Якщо таким способом допомогти жінці не вдається, то призначається медикаментозне лікування, в тому числі використовуються найбільш безпечні антигістамінні засоби.

У чому небезпека антигістамінних препаратів під час вагітності

Антигістамінні лікарські препарати застосовуються під час вагітності, але тільки за суворими показаннями. Справа в тому, що препарати цієї групи блокують дію гістаміну — біологічно активної речовини, яка не є зовсім вже зайвим в організмі вагітної жінки.

За сприяння гістаміну відбувається впровадження заплідненої яйцеклітини в стінку матки і розвиток в ній зародка. На більш пізніх термінах вагітності гістамін легко переходить через плаценту і регулює обмін речовин між організмами матері та плоду. Від його впливу залежить процес закладки тканин і розвитку органів плоду.

Застосування антигістамінних лікарських препаратів може порушити всі ці процеси. А так як на вагітних жінках практично не проводяться клінічні випробування, ніхто абсолютно точно не скаже, як той чи інший антигістамінний препарат відіб’ється на стані жінки і плоду.

У перші 12 тижнів вагітності ці препарати не можна застосовувати категорично, а от в подальшому вони з обережністю, з урахуванням усіх показань і протипоказань, стану жінки та плоду все ж іноді застосовуються. Але так як серед антигістамінних препаратів немає ретельно перевірених і абсолютно безпечних, застосування їх повинне проходити під постійним контролем лікаря.

Як впливає на вагітність цетрин

Цетрин позбавлений багатьох недоліків своїх попередників, але, так само, як і вони, цетрин пригнічує дію гістаміну, тому не може бути абсолютно безпечним. Виробники препарату (індійська фармацевтична компанія Д-р Реді `з Лабораторіс ЛТД) враховує можливі наслідки застосування цього антигістамінного засобу на вагітну жінку і плід і тому не рекомендує застосовувати його під час вагітності.

Наскільки небезпечний цетрин для вагітної жінки і плоду? На це питання не відповість ніхто, так як адекватних клінічних досліджень цього препарату на вагітних жінках не проводилось. У клінічній практиці також поки немає достатнього досвіду його застосування у вагітних жінок, так як це відносно новий препарат.

Головне, що вагітна жінка повинна знати, — це те, що будь-які таблетки вона може приймати тільки за призначенням лікаря, але ніяк не самостійно.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.