Церебролізин — щоб краще працював головний мозок

Церебролізин є препаратом, позитивно впливає на головний мозок. Він покращує обмін речовин в клітинах головного мозку (нейронах), захищає їх від шкідливих впливів, знижує поріг чутливості до нестачі кисню і підвищує пластичні властивості головного мозку.

Як діє церебролізин

Церебролізин — це ноотропний препарат з нейропротекторная, нейропластіческім, регулюючим обмін речовин дією. Активним діючою речовиною церебролізину є комплекс пептидів, отриманих з головного мозку свині. Пептиди легко долають гематоенцефалічний бар’єр (бар’єр між кров’ю і тканиною мозку) і потрапляють в головний мозок, активно впливаючи на його клітини.

Позитивний вплив на обмін речовин (метаболічна регуляція) полягає в тому, що церебролізин здатний відновлювати енергетичний потенціал клітин і стимулювати синтез внутрішньоклітинного білка, що дуже важливо, як для розвивається дитячого, так і для старіючого мозку.

Нейропротекторна дію церобролізіна — це захист нейронів від шкідливих впливів, у тому числі від ушкоджуючої дії вільних радикалів. Це продовжує життя нейронів і не попереджає їх старіння. Нейропротекторну дію церебролізину дозволяє нервовим клітинам активно функціонувати в умовах нестачі кисню, наприклад, при порушеннях мозкового кровообігу, у тому числі при інсульті.

Нейропластіческое дія полягає в тому, що цебролізін відновлює зруйновані зв’язки між нейронами і створює нові зв’язки. Це дозволяє уцілілим після травми або інсульту нейронам швидше відновити свою функцію. При застосуванні цього препарату поліпшується пам’ять, інтелект, здатність концентрувати увагу на певному предметі або занятті. Хворий може відновлювати втрачені навички (актуально для літніх хворих) або отримувати нові навички та знання (актуально для дітей і підлітків).

В цілому церебролізин робить багатобічна позитивний вплив на головний мозок, відновлюючи його функції.

Кому призначають церебролізин, і в яких випадках він протипоказаний

Церебролізин призначають при різних неврологічних і психічних захворюваннях у складі комплексного лікування.

Його широко застосовують при старечому слабоумстві і хвороби Альцгеймера — він здатний затримати розвиток незворотних змін в клітинах головного мозку. У хворих, які курсами отримують цей препарат, незворотні зміни з боку головного мозку зазвичай розвиваються пізніше.

При порушеннях мозкового кровообігу церебролізин може попередити розвиток ішемічного інсульту, так як знижується потреба нейронів у кисні. При вже розвиненому інсульті він сприяє більш швидкому відновленню функцій головного мозку.

Те ж саме відбувається при черепно-мозкових і спинномозкових травмах: порушені зв’язки в клітинах головного мозку швидко відновлюються, що знижує ризик розвитку органічних захворювань мозку (з порушенням його структури).

Церебролізин широко застосовується і у дітей для лікування перинатальних (отриманих в другій половині вагітності, в пологах і відразу після пологів) уражень головного мозку. Він сприяє швидшому розумовому розвитку, зниженню підвищеної рухової активності та збільшенню концентрації уваги у дітей.

Нарешті, церебролізин застосовується при лікуванні психічних захворювань (наприклад, маніакально-депресивного психозу), які супроводжуються депресіями, не піддаються лікуванню антидепресантами. У цьому випадку він сприяє поліпшенню настрою хворих.

Не можна застосовувати церебролізин при гострій нирковій недостатності, частих тривалих нападах епілепсії, і при індивідуальній непереносимості препарату.

З обережністю і тільки за життєвими показаннями церебролізин застосовують при вагітності (особливо в першому триместрі) та годуванні дитини грудьми. Він не чинить тератогенної (аномалій розвитку) і токсичної дії на плід, тим не менш, його застосування обмежено через те, що на даному контингенті хворих не проводилися клінічні випробування.

Чи є у церебролізину побічні ефекти?

Церебролізин — це нетоксичний препарат. Низька молекулярна вага входять до його складу пептидів виключає можливість анафілактичного шоку. Інші алергічні реакції зрідка зустрічаються. Але, як правило, протікають неважко.

Побічні ефекти зустрічаються рідко, тим не менш, їх треба знати. Це відсутність апетиту, нудота, блювання, пронос або запор, емоційне збудження, агресивність чи, навпаки, млявість, втома, апатія, депресія, тремтіння кінцівок, запаморочення, порушення свідомості, безсоння, судомна готовність, підвищення або зниження артеріального тиску, прискорене дихання, стан подібне грипу.

При швидкому введенні Церебролізину можлива поява відчуття жару, холодного поту, запаморочення, тахікардії. На місці введення можуть з’явитися почервоніння і свербіж.

Церебролізин — це ефективний і досить безпечний лікарський препарат.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.