Церебролізин — показання для застосування широкі

Показаннями для застосування церебролізину можуть бути наслідки будь-яких уражень головного і спинного мозку. Його застосовують для лікування як дорослих хворих, так і дітей. Особливо часто і з хорошим лікувальним ефектом цей лікарський препарат застосовується в літньому віці.

Застосування церебролізину при порушеннях мозкового кровообігу

Порушення мозкового кровообігу призводять до того, що окремі ділянки мозку погано забезпечуються кров’ю, а значить, поживними речовинами і киснем. Це призводить до порушення обміну речовин в клітинах головного мозку (нейронах) та їх поступової деградації. У деяких випадках відбувається різкий тривалий спазм якогось кровоносної судини, що викликає відмирання (некроз) нейронів в осередку ураження та травмування оточуючих нейронів з руйнуванням зв’язків меду ними. Таке захворювання називається ішемічним інсультом.

Активним діючою речовиною церебролізину є низькомолекулярні пептиди витяжки з головного мозку свиней. Дрібні молекули церебролізину вільно проникають у тканину головного мозку і надають позитивну дію на його клітини.

Клітини, які постраждали від недостатнього кровообігу, відновлюються, так як в них прискорюється обмін речовин з утворенням підвищеної кількості енергії і внутрішньоклітинного білка. Особливістю церебролізину є те, що він знижує потребу нейронів у кисні, і вони можуть нормально функціонувати в умовах хронічного порушення мозкового кровообігу. Церебролізин також захищає нейрони від будь-якого шкідливого впливу.

Церебролізин підвищує пластичні властивості нейронів, тобто їх здатність відновлювати власний стан і зв’язки з іншими нейронами, а також створювати нові зв’язки. Ці зв’язки відіграють велику роль в головному мозку, так як саме через них відбувається передача нервових імпульсів. При інсульті хороші пластичні здатності клітин головного мозку призводять до того, що створюються нові шляхи передачі нервових імпульсів в обхід осередку ураження і це дозволяє головному мозку швидко відновлюватися.

У хворих після ішемічного інсульту, які отримують церебролізин, швидше відновлюються всі функції головного мозку, в тому числі мова, інтелект, руху та отримані раніше навички.

Застосування церебролізину при наслідках черепно-мозкових травм і нейроінфекцій

Основною небезпекою таких уражень головного мозку є загибель нервових клітин і розвиток на їх місці сполучної тканини. Це так звані органічні ураження головного мозку, при яких вже неможливо буде повністю відновити функції головного мозку.

Церебролізин в таких випадках намагаються призначити якомога раніше для того, щоб допомогти тим клітинам, які ще можна відновити. Поліпшення обміну речовин, захист від шкідливої дії і посилення пластичних властивостей нейронів призводить до того, що осередок ураження або ліквідується повністю (при легких ураженнях), або обмежується тільки повністю зруйнованими нейронами, а оточуючі їх нейрони відновлюють свої функції. Це дозволяє хворим повернутися до нормального життя з частковим або повним відновленням працездатності.

Застосування церебролізину в літньому віці

У літньому віці нейрони головного мозку поступово втрачають свої властивості через порушення в них обміну речовин. Велику роль в процесі руйнування нейронів відіграють токсичні частинки, які називають вільними радикалами — вони утворюються в процесі нормального обміну речовин. Це призводить до повільного розвитку недоумства. У деяких випадках в клітинах головного мозку розвиваються специфічні порушення білкового обміну — таке захворювання називається хворобою Альцгеймера і також призводить до розвитку недоумства.

Церебролізин широко застосовується в літньому віці, оскільки він здатний уповільнити руйнування нейронів шляхом поліпшення обмінних процесів в них і захисту від будь-яких шкідливих впливів, в першу чергу від вільних радикалів.

Застосування церебролізину в дитячому віці

Дитина часто народжується з тим або іншим ступенем ураження головного мозку. Такі ураження можуть виникнути в другій половині вагітності, під час пологів і в перший тиждень після пологів і називаються перінательнимі. У залежності від ступеня ураження клітин головного мозку вони можуть частково відмирати або просто змінювати свої властивості. Але дитячий головний мозок володіє прекрасними пластичними властивостями. Церебролізин, призначений курсами, ще більш поліпшує ці властивості і дозволяє головному мозку дитини швидше відновити свої функції.

Застосування церебролізину при психічних захворюваннях

Деякі психічні захворювання супроводжуються важкими, не піддаються лікуванню депресіями. Церебролізин, крім основного благотворного впливу на головний мозок ще і здатний покращувати настрій, тому він знайшов застосування і при лікуванні таких психічних захворювань, як маніакально-депресивний психоз.

Церебролізин — це лікарський препарат, який широко застосовується в клінічній практиці.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.