Церебролізин дітям: застосовується досить широко і в будь-якому віці

Церебролізин вже багато років застосовується в неврологічній практиці. Але якщо раніше його застосовували в основному для лікування дорослих хворих, то сьогодні цей препарат знаходить саме широке застосування при лікуванні неврологічних захворювань у дітей, в основному перинатальних уражень нервової системи (ППНС) і наслідків черепно-мозкових травм.

Поразки центральної нервової системи у дітей

В основному всі ураження головного і спинного мозку у дітей можна розділити на перинатальні ураження нервової системи і наслідки черепно-мозкових травм.

перинатальної називаються будь ураження головного мозку дитини, що виникають, починаючи з другої половини вагітності і закінчуючи першим тижнем після його народження. Причини такого ураження можуть бути різними. Частою причиною ППНС є порушення плацентарного кровообігу, що призводить до тривалого кисневого голодування клітин головного мозку (нейронів). Такий стан називається гіпоксією. Залежно від ступеня і тривалості гіпоксії може наступити некроз (відмирання) нейронів або просто порушення обміну речовин. Від цього залежить і стан дитини: від незначних порушень тих чи інших функцій головного мозку до важких, у вигляді дитячого церебрального паралічу.

ППНС можуть також виникати після родових травм, внутрішньоутробних інфекцій, при недоношеності і виявляються вже в перші години або дні життя новонародженого. Іноді незначна патологія залишається при народженні непоміченою і виявляється в більш пізньому віці, коли у дитини виникають невеликі порушення координації рухів і уваги, розвитку і сприйняття мовлення, головні болі і так далі.

Черепно-мозкові травми (ЧМТ) також є частими захворюваннями у дітей. При цьому дуже важливо проведення своєчасного та адекватного лікування для того, щоб попередити віддалені наслідки травми. Наслідки ЧМТ можуть проявлятися у вигляді головних болів, підвищеної стомлюваності, порушення здатності до навчання.

У всіх цих випадках дітям призначаються судинорозширювальні засоби для поліпшення мозкового кровообігу і ноотропи для поліпшення обмінних процесів в нейронах.

ноотропні препарати церебролізин та його дія на організм дитини

ноотропних називають лікарські препарати, які активно діють на обмін речовин в клітинах головного мозку, дозволяють клітинам нормально функціонувати в умовах нестачі кисню та інших шкідливих впливів, підвищуючи таким чином інтелектуальні здібності, у тому числі здатність до навчання, концентрації уваги, пам’ять і так далі. Ноотропи прекрасно переносяться всіма пацієнтами, в тому числі дітьми.

Одним з ноотропів є церебролізин, який вже багато років з успіхом застосовується при лікуванні дитячих неврологічних захворювань. Цей препарат представляє собою витяжку з головного мозку свині, активна фракція якої складається з нейропептидів з низькою молекулярною вагою. Дрібні молекули нейропептидів легко проникають з крові в тканину головного мозку (долають гематоенцефалічний бар’єр) і потрапляють безпосередньо до нейронів. У нервових клітинах нейропептиди активно впливають на обмін речовин (збільшуючи кількість внутрішньоклітинної енергії та внутрішньоклітинного білка), захищають нейрони від шкідливої дії будь-яких ушкоджуючих факторів і сприяють поліпшенню пластичних властивостей нейронів (їх здатності відновлювати зруйновані і створювати нові зв’язки один з одним).

Такий вплив дозволяє швидко відновлювати стан клітин головного мозку, їх зв’язки між собою (тобто провідність нервових імпульсів в обхід осередку ураження), а разом з цим і функції головного мозку в цілому. Під впливом церебролізину структури головного мозку швидше дозрівають і відновлюють свої функції після перинатальних уражень і черепно-мозкових травм. Своєчасне призначення адекватного лікування при ЧМТ дозволяє попередити розвиток серйозних наслідків травм, підвищує здатності дітей до навчання.

Позитивний вплив церебролізин робить також на дітей з гіперактивними розладами та з порушенням концентрації уваги.

Церебролізин при синдромі дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ) у дітей

СДУГ може бути, як спадковою особливістю, так і наслідком перенесених непоміченими перинатальних та черепно-мозкових травм. Частота СДУГ серед дітей дошкільного та шкільного віку сьогодні зростає (можливо, за рахунок виявляємості), страждають цим захворюванням частіше хлопчики. Зазвичай це діти з збереженим інтелектом, які значно відстають у школі за рахунок того, що не можуть зосередитися на навчальному матеріалі і постійно відволікаються. У них також може бути знижена пам’ять, підвищена психомоторна активність (гіперактивність), часто розвиваються небудь нав’язливі рухи (тики).

При включенні до складу комплексного лікування таких захворювань церебролізину стан дітей значно покращується.

Церебролізин широко застосовується для лікування дітей.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.