Центрум: вітаміни і мінерали

Вітаміни та мінерали — це натуральні речовини, які необхідні для нормального протікання різних процесів в людському організмі. Більшу їх частину організм не може виробляти сам, або ж виробляє їх у занадто малих кількостях. Основним джерелом вітамінів і мінералів для людини є продукти харчування.

Що таке центрум?

Оскільки з різних причин не завжди можливо отримати всі необхідні корисні речовини з їжі, іноді для заповнення дефіциту нутрієнтів рекомендується приймати мультивітаміни. Центрум — це мультивітамінний препарат, до складу якого входять: вітамін С, ретинол (вітамін А), рибофлавін, фолієва кислота, пантотенова кислота, холекальциферол (вітамін D), токоферол (вітамін Е), нікотинамід, фітоменадіон, ціанокобаламін, йод, мідь, залізо, магній, фосфор, цинк, кальцій, калій, хром, молібден, марганець, селен, кремній, нікель, ванадій.

Центрум рекомендується приймати для лікування і профілактики дефіциту різних поживних речовин, а також при тривалому прийомі антибіотиків.

Як приймати центрум?

Оскільки центрум, як і інші вітамінні препарати, продається без рецепта, кожна людина може купити і почати приймати його самостійно. Тим не менш, перед початком прийому Центрум рекомендується отримати консультацію лікаря. Якщо ж прийом Центрум вам призначили після курсу лікування антибіотиками, просто дотримуйтесь рекомендацій, які дав вам лікар.

Не приймайте центрум частіше і / або у великих дозах, ніж вказано в інструкції на упаковці. Надлишок вітамінів і мінералів іноді не менш небезпечний, ніж їх дефіцит. Приймати центрум постійно також не рекомендується. У більшості випадків достатньо приймати його протягом 1-2 місяців, а потім зробити перерву на 2-3 місяці. У холодну пору року, коли організму не вистачає вітамінів і сонячного світла, можна приймати центрум протягом трьох місяців.

Центрум, як і будь-які інші мультивітаміни, не може замінити здорове, збалансоване харчування. Тому як під час прийому препарату, так і в перервах між прийомами, регулярно їжте фрукти, овочі, цільнозернові і кисломолочні продукти, а також рибу і пісне м’ясо.

Побічні ефекти

Центрум є відносно безпечним препаратом, проте в деяких випадках він може викликати сильну алергічну реакцію. Негайно звертайтеся за медичною допомогою, якщо незабаром після прийому Центрум ви помітите такі симптоми, як утруднене дихання, звуження дихальних шляхів, набряки на губах, мові та обличчі, кропив’янка. Такі сильні алергічні реакції при прийомі Центрум, на щастя, спостерігаються рідко. Значно частіше зустрічаються такі побічні ефекти, як запор, темний колір стільця або сечі, і понос. Прийом Центрум разом з їжею часто допомагає зменшити ці симптоми або зовсім позбавитися від них.

У Центрум можуть бути і побічні ефекти, не перераховані тут. Після початку прийому цього препарату слід уважно спостерігати за своїм станом. Якщо ви помітите якісь тривожні вас зміни, звертайтеся до лікаря.

Взаємодія з іншими препаратами

Як правило, центрум не впливає на дію будь-яких рецептурних або безрецептурних препаратів. Тим не менше, якщо ви приймаєте які-небудь ліки, настійно рекомендується порадитися з лікарем, перш ніж почати приймати центрум.

Для вагітних жінок центрум безпечний і навіть рекомендується їм в якості джерела фолієвої кислоти та інших необхідних поживних речовин. Він також безпечний для жінок, які годують груддю. Єдине, що обов’язково потрібно мати на увазі — перевищення дози може бути небезпечно як для матері, так і для дитини.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.