Целюліт у чоловіків: рідко, але буває

загрузка...

Целюліт — косметична проблема, яка не дає спокою багатьом жінкам по всьому світу. Кажуть, що у вісімдесяти відсотків жінок є целюліт, решта двадцять відсотків жінок думають, що він у них є. Проблема появи целюліту у чоловіків не настільки поширена, як у жінок, але вона існує. Неважливо, якого людина статі, віку, ваги, соціального стану — ніхто не застрахований від целюліту.

Причини виникнення

Одна з основних причин виникнення «апельсинової кірки» — це порушення циркуляції крові. Через це утруднений обмін киснем, мінералами та іншими корисними речовинами, і виведення токсинів і шлаків з організму.

Ще одна можлива причина виникнення целюліту — зміна гормонального фону. Цим фактом також пояснюється, чому у жінок целюліт зустрічається набагато частіше. Адже гормональні коливання в чоловіків зустрічаються набагато рідше, ніж у жінок. Але, наприклад, у підлітковому віці, хлопчик легко може дістати целюліт.

Схильність стресам також може стати причиною целюліту. Якщо стресів в житті занадто багато, і їх неможливо уникати, рекомендується почати займатися йогою, медитаціями і просто навчитися розслаблятися.

Куріння, зловживання алкоголем, нездорова їжа — все це сприяє утворенню та розвитку «апельсинової кірки».

Відмінність від жіночого целюліту

Целюліт утворюється видозміненими жировими клітинами між шкірою і м’язами, у людини шкіра прикріплюється до м’язів особливої сполучною тканиною. У жінок волокна цієї тканини розташовані перпендикулярно до шкіри, у чоловіків діагонально, або хрест-навхрест. Цим біологічним відмінністю пояснюється, чому в жінок так часто зустрічається целюліт. Збільшуючись в обсягах, підшкірна жирова тканина тиснути на шкіру зсередини, а саму шкіру на місці утримують волокна сполучної тканини. У проміжках між місцями кріплення сполучні волокон до шкіри при целюліті утворюються западинки, а в місцях випирання жиру — горбки. Через іншої будови шкіри, жирової та сполучної тканин чоловічий целюліт явище набагато більш рідкісне, ніж жіночий целюліт.

Крім того, у чоловіків жирові клітини знаходяться глибше, ніж у жінок, шкіра товстіша, тому такий явний целюліт як у жінок у чоловіків зустрічається набагато рідше. Його просто не так легко помітити.

Якщо у жінок основні проблемні зони — це сідниці, стегна, ноги, руки, живіт. То у чоловіків целюліт зазвичай з’являється на животі, шиї. Вся справа в тому, що жир у чоловіків і жінок відкладається в різних частинах тіла, тому у чоловіків целюліт з’являється не так легко як у жінок. Нормальний показник відсотка жиру на тілі у жінок 25%, а у чоловіків лише 15%. Чим більше жиру, тим більше шанс розвитку целюліту. Чим менше відсоток жиру на тілі, тим менше шанс появи і розвитку целюліту. Крім того структура жирової тканини у чоловіків набагато щільніше, ніж у жінок.

Основний спосіб попередити целюліт — це пити більше рідини, харчуватися здоровою їжею, займатися спортом, відмовитися від алкоголю і нікотину.

Але все ж найчастіше поява целюліту обумовлено генетично. Батьки, які страждають целюлітом часто передають свою проблему дітям.

Боротьба з целюлітом

Існує багато способів боротьби з целюлітом, можливо, найефективніший з яких — це заняття спортом. Фізичним вправам потрібно приділяти щодня від п’ятнадцяти до двадцяти хвилин.

Під час фізичних вправ спалюється підшкірний жир, нарощуються м’язи, посилюється кровообіг, яке допомагає очистити організм. Токсини і шлаки — це будівельний матеріал целюліту, позбавляючись від зашлакованості печінки і кишечника, позбавляєшся і від целюліту.

Потрібно стежити за своїм травленням, запори — тривожний сигнал до можливого утворення целюліту.

Для того, щоб заняття фізичними вправами були більш ефективними, необхідно дотримуватися дієти. Харчування має складатися зі свіжих фруктів, ягід і овочів, риби, птиці, пісного м’яса, злаків. Тілу потрібні мінерали, вітаміни, клітковина, і зовсім не потрібні синтетичні харчові добавки і канцерогени.

Обов’язково при регулярному харчування, краще їсти маленькими порціями, але як можна частіше. Слід зазначити, що різкі коливання ваги тільки сприяють розвитку целюліту.

Для вирівнювання апельсинової кірки потрібно постійно наносити антицелюлітний крем. Зазвичай такі крему містять кофеїн, який сприяє посиленню кровообігу, підтягаючий і тонізуючий шкіру. А сучасне покоління кремів збільшують кількість колагену, що робить шкіру пружною.

Для посилення кровообігу і ліквідації кисневого голодування також треба робити масаж проблемних зон. Не носити тісний одяг, частіше бувати на свіжому повітрі.

Приплив кисню до проблемних зон допоможе розщепленню жирових відкладень, шлаків, токсинів і, як наслідок, що призведе до зниження видимого целюліту.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.