Целюліт: причини виникнення та шляхи позбавлення

загрузка...

Целюліт — це зміна шкіри, при якому її поверхня стає нерівною . Приблизно у 85% жінок пост-пубертатного віку в більшій чи меншій мірі спостерігається целюліт. Як правило, ці жінки в цілому абсолютно здорові.

Вперше целюліт був згаданий у французькій медичній літературі близько 1816, тоді ж з’явився сам термін. Описали його лікарі вважали целюліт захворюванням, проте тривалі дослідження показали, що це не так. У сучасній науковій літературі про нього деколи пишуть як про «так званому целюліті, вигаданому захворюванні».

Причини

Щоб краще зрозуміти, що таке целюліт, потрібно небагато розібратися в мікроанатомії шкіри. Як відомо, шкіра складається з декількох шарів. Під самим верхнім з них, епідермісом, розташована дерма, в якій знаходяться волосяні цибулини, потові залози, кровоносні судини, нервові рецептори і сполучна тканина. Під дермою знаходиться підшкірно-жирова клітковина. Тут знаходяться найближчі до поверхні шкіри відкладення підшкірного жиру.

Згідно найбільш поширеній теорії про целюліті, він утворюється, коли невелика кількість підшкірного жиру проникає в дерму. Це структурна зміна підшкірного жиру призводить до появи горбків і западин на поверхні шкіри. Ця теорія була підтверджена за допомогою магнітно-резонансної томографії, сонографії, і біопсії шкіри. Відповідно до іншої, подібної, теорії, целюліт з’являється через розтягнення, ослаблення сполучної тканини, через що підшкірний жир також потрапляє в дерміса.

Вважається, що причиною цього є гормональні зміни, а також генетична схильність. Ще однією причиною появи целюліту може бути зневоднення тканин. Якщо жирові клітини знаходяться в нижніх шарах шкіри, і якщо їх оточені добре зволоженою тканиною, а зверху розташована дерма, якій теж вистачає вологи, жодних проблем не виникає. Однак якщо ці тканини зневоднені, жирові клітини починають зміщуватися, підніматися в дерму, і в результаті на шкірі з’являються нерівності. Деякі вчені вважають, що тканини можуть втрачати вологу через дії вільних радикалів.

Існує також теорія, відповідно до якої проблема целюліту пов’язана з модою. Целюліт був завжди, однак у 1970-х роках він почав ставати масштабною проблемою. Більш того, целюліт почав з’являтися у зовсім молодих дівчат — вже в період пубертату. Саме в другій половині 20 століття в моду почали входити різноманітні сильно обтягуючі тіло речі — від білизни до брюк. Деякі дослідники відзначають, що целюліт найбільше «любить» ті частини тіла, до яких найбільш щільно прилягає тканину одягу, де в шкіру часто впиваються вузькі гумки і пояси. Можливо, порушення кровообігу, яке відбувається при носінні вузького білизни та одягу, сприяє утворенню целюліту. Втім, поки це тільки теорія.

Чому целюліт частіше зустрічається у жінок

Причину цього вчені бачать у відмінностях, які існують між структурою першого шару жирової тканини у чоловіків і жінок. У жінок жирова тканина міститься в свого роду камерах, розгороджених сполучною тканиною. З цих «камер» жир може досить легко переміститися в дерму. У чоловіків «перегородки» сполучної тканини розташовані хрест-навхрест, завдяки чому жир легко розподіляється в сторони, але рідко піднімається вгору. Має значення і те, що епідерміс і дерма у чоловіків зазвичай товще, ніж у жінок, тому, навіть якщо якась кількість жиру і потрапляє в дерму, на поверхні шкіри це практично непомітно.

Передбачається, що жіночі статеві гормони також сприяють розвитку целюліту.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.