Бутират (оксибутират натрію) — міф про нешкідливість

загрузка...

Останнім часом бутират (народна назва оксибутират натрію) все частіше беруть на різних тусовках для підняття настрою і сексуального збудження. Вважається, що це найбільш підходящий для цих цілей препарат. Іноді його поєднують в марихуаною — це підсилює приємні відчуття. Так це безпечно для здоров’я? Бутират або оксибутират натрію відноситься до групи натрапив. Термін «ноотропи» був вперше запропонований в 1972 році К.Жіурджеа — автором препарату пірацетам. Він запропонував називати так препарати, що роблять специфічний активізуючий вплив на функції головного мозку, стимулюючі навчання, поліпшують пам’ять і розумову діяльність.

За фармакологічними властивостями ноотропи відрізняються від інших психотропних препаратів. Вони не надають вираженого психостимулюючу або заспокійливої дії, не викликають специфічних змін біоелектричної активності мозку. Разом з тим вони в тій чи іншій мірі стимулюють передачу збудження в клітинах головного мозку, полегшують передачу інформації між півкулями головного мозку, покращують енергетичні процеси і кровопостачання мозку, підвищують його стійкість до нестачі кисню.

бутират — ноотропний препарат

оксибутират натрію, званий в народі просто бутират — це ноотропний препарат з вираженими антигіпоксичні (запобігають кисневе голодування тканин) властивостями. Він підвищує стійкість організму, у тому числі тканин мозку, серця, а також сітківки ока, до кисневої недостатності. Препарат виявляє також заспокійливу і розслаблюючу мускулатуру дію, у великих дозах — сон і стан наркозу. Знеболюючого впливу він не робить, але підсилює дію інших знеболюючих і наркотичних (в тому числі алкоголю) засобів.

Натрію оксибутират застосовують в анестезіології як засіб для наркозу при невеликих малотравматичних операціях. У психіатричній і неврологічній практиці він застосовується при порушеннях сну, неврозах, травматичних пошкодженнях центральної нервової системи і т.д. У наркологічній практиці його застосовують при лікуванні важких абстинентних синдромів (абстиненція — це порушення стану організму при відриві від алкоголю чи наркотиків, буває тільки при сформувалася залежності від цих препаратів)

бутират в спорті

бутират є одним з найефективніших засобів для розвитку витривалості і адаптації до всіх екстремальних впливів. Його часто вживають спортсмени і культуристи, які вважають його ідеальним анаболиком, так як він має здатність стимулювати виділення гормону росту, який в свою чергу стимулює утворення м’язових волокон, а також сприяє накопиченню в м’язах і печінці глікогену — основного джерела енергії.

Чим приваблює бутират тусовщиків

бутират популярний в якості енергезірующего, відновлюючого сили препарату, що забезпечує приємне, піднесений настрій і викликає сексуальні бажання. Прийнято вважати його одним з найдієвіших і при цьому необразливих псіхоенергетікі, так як він є потужним стимулятором гіпофіза.

Сексуальні ефекти при прийомі бутирата виражаються в растормаживании (стан звільнення від внутрішніх гальм, що стримують поведінку людини), підвищенні тактильної (при дотику) чутливості, підвищення здатності чоловіків до ерекції, збільшенні інтенсивності та тривалості оргазму у чоловіків і жінок.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.