Булімія — як впоратися з невидимим ворогом?

загрузка...

Люди, страждаючі булімією, зазвичай мають нормальну вагу. Типові хворі булімією часто переїдають і після їжі викликають у себе блювоту. Нерідко вони також приймають проносні та / або сечогінні препарати. Найчастіше вони проводять такі процедури «очищення» організму тільки після нападів переїдання, однак деякі пацієнти роблять це навіть після того, як трохи перекусять. Є пацієнти з булімією, які дуже рідко переїдають, але при цьому дуже часто викликають у себе блювоту або очищають шлунок іншими способами. У цьому випадку вага пацієнтів може дуже швидко знизитися до небезпечно низького.

Звинувачувати в булімії просто бажання схуднути — значить дуже спрощувати проблему. Однак немає жодного сумніву в тому, що одержимість зовнішнім виглядом власного тіла є головною причиною широкого розповсюдження булімії і анорексії в західному суспільстві. Багато дівчат набувають звички, які потім призводять до булімії, вже в підлітковому віці — тобто в критично важливий період розвитку, коли в багатьох людей формуються погляди і цінності, які вже мало зміняться протягом життя.

Булімія — ворог краси

Те, що починається як невинне бажання зменшити свою вагу, щоб підвищити власну привабливість, може перерости в проблему, з якою людина буде боротися все своє життя. Багато страждають від булімії використовують їжу як засіб контролю, і фахівці можуть допомогти їм зрозуміти, в які саме проблеми криються витоки булімії.

Наприклад, буває, що пацієнт дуже хоче контролювати своє життя і / або в його житті є людина, яка здійснює над ним небажаний контроль (часто це хтось із батьків). Пацієнт відчуває, що їжа — це єдине, що він може контролювати в своєму житті і обмеження харчування стають своєрідним виходом. Однак після кожного очищення шлунка людина відчуває провину, сором, іноді — відразу до себе. Сором викликає відчуття втрати контролю над ситуацією. Щоб знайти його, треба контролювати єдине, що людина може контролювати, і він знову їсть і очищає шлунок. Так виходить коло залежності.

Зрозуміло, кожна людина унікальна і такий опис є всього лише узагальненням. У житті пацієнта могли бути й інші проблеми, які в результаті привели до булімії — наприклад, сексуальне насильство над ним або знущання однолітків у школі через надмірної ваги.

Хворі булімією схильні приховувати свій стан, і оточуючі можуть довго нічого не помічати. Однак булімія — це хвороба і її важливо розпізнати вчасно. Є кілька ознак, за якими можна дізнатися булімію. Якщо ви підозрюєте, що рідний вам людина страждає цією недугою проведіть простий тест на булимию:

 • Ранки на пальцях рук (вони з’являються від того, що людина часто засовує їх у рот, щоб викликати блювоту)
 • Людина постійно ходить в туалет незабаром після прийому їжі і, можливо, проводить там багато часу
 • Руйнування зубів
 • Спазми в суглобах (через брак калію)
 • Слабкість, підвищена стомлюваність, непритомність
 • Зменшення ваги
 • Регулярне переїдання
 • Злегка опухлі щоки (через збільшені слинних залоз)
 • Основні типи

  булімії можна розділити на два типи

 • Очищуюча булімія. При булімії цього типу люди регулярно викликають у себе блювоту або використовують проносні і сечогінні засоби, коли відчувають необхідність позбутися від того, що з’їли.
 • Неочіщающая булімія, або друга стадія анорексії, на якій для запобігання набору ваги використовуються інші способи, наприклад, голодування або виснажливі фізичні вправи.
 • Однак часто ці типи перетинаються, тобто пацієнт може використовувати і проносні, і інтенсивні заняття спортом, щоб запобігти набір ваги.

  Наслідки булімії

  У міру того, як вага через булімії стає все менше, у жінок може порушуватися менструальний цикл; іноді місячні зовсім припиняються. Сповільнюється обмін речовин. Оскільки організм намагається знайти поживні речовини, які в усі менших обсягах надходять з їжею, значно погіршується зовнішній вигляд шкіри, волосся, нігтів і зубів. Найбільшу небезпеку становить собою брак калію — це речовина необхідно для нормальної роботи серця. У крайніх випадках пацієнтам потрібна госпіталізація.

  Якщо булимию не лікувати, її наслідки виявляться руйнівними для здоров’я людини.

  Можливо, найважливіше і найважче, що треба зробити людині, щоб почати успішне лікування — це визнати, що він хворий, і розповісти про це кому-небудь (бажано, звичайно, відразу звернутися до лікаря). Як показує практика, цей крок багатьом дається дуже нелегко.

  Як позбутися від булімії

  Швидкого одужання не варто очікувати. Неправильні звички харчування формуються роками; часто, щоб позбутися від них, потрібно не менше часу.

  Недуга лікують за допомогою психотерапії та антидепресантів. Саме психотерапія — найважливіший і тривалий етап лікування, який допомагає зрозуміти пацієнту свою хворобу, самого себе, і знайти вихід.

  Антидепресанти допомагають зняти деякі симптоми, однак вони пропонують лише тимчасове полегшення. Успіх лікування залежить від завзятості і бажання пацієнта, а також від його здатності без страху дивитися на свої власні слабкості. Приготуйтеся до того, що вилікувати булимию буде не просто і для того, щоб впоратися з булімією вам знадобиться не тільки вся ваша сила волі, але й підтримка близьких людей.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.