Будокон: нове — добре забуте старе

Будокон — одне з нових пошестей у сфері фітнесу, комплексна система , що передбачає не тільки специфічні фізичні вправи, але і медитацію. Хоча сама назва «будокон» походить від японського виразу «bu — do — kon», що в буквальному перекладі означає «шлях духовного воїна», розроблена ця система зовсім не уродженцем Країни висхідного сонця: «автором» системи занять будокон, як це не дивно став американець Кемерон Шейн.

Будокон: комбінація східних єдиноборств та йоги

Кемерон Шейн, після створення системи тренувань будокон став знаменитістю в національному масштабі, працював із зірками задовго до того, як зайнятися розробкою «авторського» фітнес-напрямки: ставив трюки і хореографію Крісу Такеру і Джекі Чану на зйомках фільму «Час Пік» , був особистим охоронцем Шона Пенна і Чарлі Шина, вчив хатха-йоги голлівудських актрис Дженніфер Аністон, Кортні Кокс і Мег Райан. У кінцевому підсумку, саме настільки тісне знайомство Шейна з найвпливовішими представниками американської «Фабрики мрій» і забезпечило розробленої ним фітнес-методикою популярність спочатку в США, а потім і за межами Штатів: філософія будокон привернула увагу таких знаменитостей, як Дженніфер Аністон, Амбер Валетта , Рене Руссо.

Фактично будокон являє собою щось більше, ніж чергове напрям фітнесу — будокон є своєрідною філософією, об’єднанням кращих принципів ряду східних єдиноборств (карате, тейквондо, джиу-джитсу), хатха-йоги і дзен-медитації. Саме з цієї причини мета занять будоконом — це не банальне схуднення, корекція фігури або поліпшення тонусу м’язів, а свого роду пізнання мистецтва життя, життєвої філософії через баланс рухів, досягнення здоров’я не тільки тіла, але і духу. Цьому сприяють не тільки збалансовані фізичні вправи і медитація, але і дотримання деяких інших рекомендацій, що стосуються способу життя в цілому. Зокрема, будокон наказує зміна режиму харчування (перехід на вегетаріанську дієту з мінімумом продуктів з борошна і відмова від містять цукор продуктів).

Комплекс занять

Будокон — це поєднання технік, спрямованих на зміцнення витривалості, сили і спритності, і медитації дзен, спрямованої на зміцнення духу. Будокон являє собою напрочуд збалансовану систему фізичних вправ, що дозволяють в рівній мірі розвинути спритність, силу, швидкість, домогтися плавності, легкості і швидкості рухів, навчитися зберігати рівновагу. Ця частина тренування носить назву «будо». Друга частина комплексу будокон передбачає вправи, схожі з вправами аштанга-йоги і Айенгара-йоги — ці вправи допомагають знайти спокій, контролювати всі рухи свого тіла, домогтися їх сили і точності. І, нарешті, кожна будокон-тренування завершується дзен-медитацією.

Переваги

Хоча будокон об’єднує принципи багатьох східних єдиноборств, якої специфічної підготовки до занять цим видом фітнесу і вже тим більше особистого досвіду занять східними єдиноборствами не потрібно. Займатися будоконом може навіть людина, ніколи раніше не приділяла час фітнесу або занять будь-якими видами спорту — оволодіти навичками будокона може кожен, саме це і є однією з ключових переваг цього напрямку в фітнесі. Крім того, результати, що досягаються за рахунок регулярних занять будоконом, разючі: будокон дозволяє не тільки знайти прекрасну фізичну форму, але і домогтися спокою духу. Позитивний вплив будокона не обмежується тільки зміцненням м’язів і підвищенням витривалості: регулярні тренування «подарують» легку ходу, упевнені рухи, розвинену координацію, навчать уважніше ставитися до тих сигналів, які подає людині його тіло. І, нарешті, очевидна перевага будокона в порівнянні з іншими напрямками фітнесу — це робота з психікою: будокон вчить спокійніше ставитися до життя, допомагає виробити стресостійкість, стати трохи терпиміше до оточуючих — а значить, в кінцевому підсумку поліпшити не тільки фізичне, а й психологічне самопочуття.

Тетяна Смирнова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.