Бронхолегеневої дисплазія — хвороба, яку дала медицина

Бронхолегеневої дисплазія — це хронічне захворювання легенів, що вражає новонароджених , яким була необхідна механічна вентиляція легенів. Це порушення розвивається у новонароджених, які протягом тривалого часу отримували кисень у великих обсягах.

Причини і фактори ризику

У більшості випадків це діти, які народилися на 34 тижні вагітності і раніше і важили при народженні менше 2000 грамів. Вони найбільш схильні до такого порушення, як дитячий респіраторний дистрес-синдром, який розвивається в результаті пошкодження тканин легенів через тривалої механічної вентиляції легень.

Повітря вводять через трубку, вставлену в трахею. Іноді, щоб дитина вижила, концентрація кисню в цьому повітрі повинна бути вище, ніж у повітрі, яким ми зазвичай дихаємо. І хоча механічна вентиляція легенів вкрай важлива для виживання, з часом тиск, який вона викликає, і надлишок кисню можуть пошкодити ніжні легені дитини.

Бронхолегеневої дисплазія може виникнути і в результаті впливу інших факторів, таких як травми, пневмонія, інші інфекції. Все це може викликати характерні для бронхолегеневої дисплазії запалення і рубцювання навіть у малюків, що народилися в строк і, дуже рідко, у немовлят і дітей старшого віку.

З невідомих причин за інших рівних умов у передчасно народжених хлопчиків бронхолегенева дисплазія зустрічається частіше, ніж у дівчаток.

Діагностика

Як правило, бронхолегочную дисплазію діагностують, якщо дитині все ще потрібно механічна вентиляція легенів і / або у нього є ознаки респіраторних проблем після досягнення віку 28 днів. Іноді для діагностики проводять рентген грудної клітки.

Лікування

Діти, у яких діагностована бронхолегенева дисплазія, проходять інтенсивну терапію, до тих пір, поки вони не зможуть дихати самостійно. У самих добре обладнаних лікарнях також використовується обладнання, яке зменшує пошкодження, які пов’язані механічною вентиляцією легенів. Дітям також дають різні препарати, що підтримують роботу легенів. Серед них — бронхорасшірітелі, що дозволяють дихальним шляхам залишатися відкритими, і діуретики, які запобігають скупчення рідини в легенях.

У важких випадках хворим бронхолегеневої дисплазією призначається короткочасний курс прийому стероїдних препаратів. Ці потужні протизапальні засоби мають серйозні побічні ефекти; лікарі дають їх дітям лише після того, як обговорять з батьками всі можливі ризики та переваги, пов’язані з прийомом стероїдів.

Через велику ймовірність розвитку пневмонії хворим дітям також можуть давати антибіотики.

Крім того, дітей годують висококалорійними сумішами, щоб забезпечити їх необхідними для росту поживними речовинами і енергією.

У важких випадках хворим бронхолегеневої дисплазією діти не можуть перетравлювати їжу. Їм роблять внутрішньовенне вливання спеціальних поживних сумішей, до складу яких входять жири, білки, цукру і різні поживні речовини.

Діти з бронхолегеневою дисплазією проводять у лікарні від декількох тижнів до декількох місяців. Середня тривалість курсу терапії для таких дітей становить 120 днів. Після закінчення дітям часто потрібно лікування в домашніх умовах.

Більшості дітей потреба в додатковому кисні зникає до кінця першого року життя, але деяким він необхідно протягом декількох років і навіть усього життя (хоча це трапляється рідко).

Стан хворих поліпшується поступово. Легкі продовжують рости протягом п’яти-семи років, і у деяких дітей навіть у шкільному віці спостерігаються незначні аномалії легеневої функції.

Ускладнення

Діти, у яких була діагностована бронхолегенева пневмонія, як правило, більш схильні до різних інфекцій, ніж інші діти. Крім того, вони важче переносять інфекційні захворювання. Іншими ускладненням бронхолегеневої дисплазії може бути скупчення рідини в організмі, що ускладнює рух повітря по дихальних шляхах.

Іноді у перенесли бронхолегочную дисплазію дітей розвиваються різні ускладнення, пов’язані з серцево-судинною системою, наприклад, легенева гіпертензія.

Ускладненнями, пов’язаними з медикаментозним лікуванням, можу бути:

Зневоднення і зниження рівня натрію в організмі в результаті дії діуретиків;

Камені в нирках, проблеми зі слухом і низький рівень калію і кальцію в крові.

Багато дітей, які перенесли бронхолегочную дисплазію, ростуть повільніше однолітків і насилу набирають вагу. Діти, народжені раніше терміну і перенесли бронхолегочную дисплазію, частіше хворіють на церебральний параліч. В цілому, однак, ризик постійних серйозних ускладнень у хворіли бронхолегеневої дисплазією, відносно невисокий.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.