Бронхоектатична хвороба — коли робота легенів під загрозою

Бронхоектатична хвороба — це стан, при якому, в Внаслідок пошкодження, дихальні шляхи розширюються і деформуються. Зазвичай бронхоектатична хвороба розвивається в результаті інфекції або іншого стану, при якому відбувається пошкодження стінок дихальних шляхів, або виявляється утруднений висновок слизу з дихальних шляхів. За допомогою слизу з дихальних шляхів видаляються бактерії, пил, та інші дрібні частинки.

Бронхоектатична хвороба — це стан, при якому, в результаті пошкодження, дихальні шляхи розширюються і деформуються. Зазвичай бронхоектатична хвороба розвивається в результаті інфекції або іншого стану, при якому відбувається пошкодження стінок дихальних шляхів, або виявляється утруднений висновок слизу з дихальних шляхів. За допомогою слизу з дихальних шляхів видаляються бактерії, пил, та інші дрібні частинки.

При прон’оектатіческой хвороби дихальні шляхи поступово втрачають здатність виводити очищатися за допомогою мокротиння, і це призводить до безконтрольного розмноження бактерій. Результатом цього можуть стати повторювані, важкі легеневі інфекції.

Будь-яка інфекція може викликати пошкодження дихальних шляхів. З часом повітря не зможе нормально пересуватися по пошкодженим дихальним шляхам і надходження кисню до органів буде обмежено. Бронхоектаіческая хвороба може призвести до таких важких станів, як дихальна недостатність, ателектаз, і серцева недостатність.

Огляд

Бронхоектатична хвороба може вражати лише невелика ділянка однієї легені, або декілька областей обох легень. Первісне пошкодження легенів і дихальних шляхів, яке потім призводить до розвитку цієї хвороби, часто відбувається ще в дитинстві. Однак симптоми хвороби можуть проявитися лише місяці або навіть роки опісля після того, як у людини з’явилися рецидивуючі легеневі інфекції. Часто бронхоектатична хвороба розвивається через таких основних захворювань, як коклюш, муковісцидоз та первинна цилиарная дискінезія.

Бронхоектатична хвороба може бути вродженою чи набутою. У першому випадку вона починає проявлятися у новонароджених або у дітей молодшого віку — як правило, це пов’язано зі структурними аномаліями в легенях, які з’явилися в період внутрішньоутробного розвитку. Придбана бронхоектатична хвороба може розвинутися в будь-якому віці і зустрічається набагато частіше, ніж вроджена.

Причини

Пошкодження дихальних шляхів, через які розвивається бронхоектатична хвороба, можуть бути такими захворюваннями, як важка пневмонія, коклюш, вітрянка, туберкульоз, грибкові інфекції.

Крім того, ризик виникнення бронхоектатичної хвороби підвищується при наступних захворюваннях:

Імунодефіцитні стану — серед них деякі аутоімунні розлади, а також ВІЛ та СНІД.

Алергічний бронхолегеневий аспергільоз — алергічна реакція на грибок, який називається aspergillus. Реакція викликає набряки і запалення дихальних шляхів.

Захворювання, які порушують функцію легеневих війок, наприклад, первинна цилиарная дискінезія. Війки — це маленькі освіту на внутрішній оболонці дихальних шляхів, схожі на волосся. У нормі вони сприяють відтоку мокроти з дихальних шляхів.

Обструкція дихальних шляхів, наприклад, в результаті утворення доброякісної або ракової пухлини, вдихання дрібних предметів, а також з інших причин, може стати тригером бронхоектатичної хвороби.

Симптоми

Найбільш поширені симптоми бронхоектатичної хвороби:

 • Щоденний кашель протягом декількох місяців або років.
 • Вихід великих обсягів мокроти під час кашлю.
 • Задишка і свистяче дихання.
 • Біль у грудній клітці.
 • Ущільнення шкіри під нігтями на руках і ногах.
 • За допомогою стетоскопа лікар може почути аномальні звуки в ваших легенів. З часом з’являться більш серйозні симптоми. Наприклад, підвищена стомлюваність, відкашлювання мокроти, зниження ваги і пригнічення росту у дітей.

  Діагностика

  Основні завдання лікаря при діагностиці бронхоектатичної хвороби:

 • Виявлення основного захворювання
 • Виключення інших можливих причин появи симптомів хвороби
 • Встановлення ступеня пошкодження дихальних шляхів
 • Найбільш часто при діагностиці бронхоектатичної хвороби роблять комп’ютерну томографію грудної клітки. Ця процедура дозволяє отримати чіткі зображення дихальних шляхів і виявити можливі пошкодження. Іноді застосовують рентген, але він менш надійний при цьому захворюванні.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.