Брекети: правильна установка — запорука красивої посмішки

загрузка...

Брекети — це спеціальні пристрої для виправлення положення зубів. Їх використовуються при викривленні зубів і / або порушеннях прикусу.

Найпоширеніші брекети — зовнішні. Вони розташовані на передній частині зубів і помітні оточуючим. Лінгвальні брекети кріпляться до задньої частини зуба і непомітні для інших. Брекети можуть бути зроблені з металу, кераміки, пластику, або полімерів. Керамічні та пластикові брекети часто вибираються з косметичних причин. Пластикові брекети, проте, до кінця лікування можуть покритися плямами. Крім того, час лікування при їх використанні може бути довшим, ніж з металевими брекетами.

Як довго потрібно носити брекети?

Тривалість лікування за допомогою брекетів залежить від того, наскільки серйозна проблема, від стану здоров’я зубів, ясен і щелепи, а також від того, наскільки ретельно пацієнт буде виконувати інструкції. У середньому, однак, брекети носять від одного року до трьох років. Після того, як брекети знімають, пацієнту потрібно носити ретейнер: перші шість місяців — постійно, потім, протягом багатьох років — тільки під час сну.

Поки пацієнт носить брекети, йому потрібно проходити обстеження, як правило, кожен місяць. Лікарю необхідно бути впевненим, що брекети роблять постійний тиск на зуби. При необхідності він може кілька посилювати тиск на зуби. У деяких випадках виявляється, що одних брекетів недостатньо для вирівнювання зубів, і лікар може рекомендувати додаткове пристрій, який потрібно буде носити вдома вечорами і під час сну.

Під час лікування людина може займатися будь-якими видами спорту. При заняттях контактними видами спорту рекомендується використовувати капу — спеціальне пристосування, яке захищає зуби.

Після установки брекетів і після коригування їх тиску пацієнт може відчувати дискомфорт і навіть слабкий біль; від цих симптомів може позбутися за допомогою безрецептурних знеболювальних. Якщо ви відчуваєте неприємні відчуття після кожного коректування, повідомте про це лікаря.

Чи впливає вік пацієнта на успішність лікування?

Механічний процес вирівнювання зубів за допомогою брекетів проходить однаково в будь-якому віці. Однак лікування дітей і дорослих може мати деякі відмінності. Наприклад, дорослим для успішного лікування може бути недостатньо одних брекетів, а сам процес лікування може зайняти більше часу, так як кістки у дорослої людини вже перестали рости.

Закінчення лікування

Після зняття брекетів зуби ретельно чистять. Лікар робить серію рентгенівських знімків, щоб визначити ефективність проведеного лікування, а також перевірити наявність зубів мудрості. Якщо зуби мудрості почнуть прорізатися після зняття брекетів, лікар може рекомендувати видалити їх, щоб тільки що випрямлені зуби знову не поміняли положення. Як згадувалося вище, протягом певного часу пацієнтові потрібно буде носити ретейнер. Це знімне пристосування, яке допомагає підтримувати нове положення зубів після видалення брекетів. Тривалість терміну, протягом якого необхідно носити ретейнери, залежить від багатьох факторів. Для успішного завершення лікування дуже важливо носити їх стільки, скільки потрібно.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.